Receta Gatimi

Nje problem i vertet matematikor


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 55
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Nje problem i vertet matematikor

  Ju lutem te ma zgjidhni kete problem.Nje pronė u nda mes djemve te pronarit.Djali i pare mori 100000+0,1 te mbetjes
  i dyti mori 200000+ 0,1 te mbetjes se re.i treti mori 300000+0,1 te mbetjes se re .gjeni sa ishte pasuria e pronarit dhe sa djem kishte kur ne fund te ndarjes secili nga djemt mori shume te barabarte parash.

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  cfare eshte ajo 0,1? perqindje?

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  eshte si te thuash 1/10

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Test

 5. #5
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Test
  a=76-b
  76-b-b=38
  76-2b=28
  -2b=-38
  b=19
  a-19=38
  a=57

  57/19=3

  i rash magelan por e gjeta

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  ahaha....bravo

  - - - Updated - - -

  Gjeni numrin qe mungon

  599721_526924220652337_143467681_n.jpg

 7. #7
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ahaha....bravo

  - - - Updated - - -

  Gjeni numrin qe mungon

  599721_526924220652337_143467681_n.jpg
  9

  all 15
  1 e thjeshte por me te ngecur


  bleva 2 lapsa me 2 euro (all)

  1 laps ishte 1euro & 10 cent me i shtrenjte se tjetri

  sa kushtoi secili laps???

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  x + ( 1.10 + x ) = 2
  x + 1.10 + x = 2
  2x + 1.10 = 2
  2x = 2-1.10
  2x = 0.9
  x = 0.45

  Pra 1 lapes = 45 cent , lapsi tjeter 1 euro e 55 cent .
  Un vertet sjam e mir ne matem....po ekuacionet kush si di moooo.....

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  se kuptoj nese autori i temes ka dashur te beje loje apo ver8 kerkon zgjidhjen e problemit ne fjale...??

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  se kuptoj nese autori i temes ka dashur te beje loje apo ver8 kerkon zgjidhjen e problemit ne fjale...??
  ky problem ngelet enigme

  Edhe une si ty mendova por thash mos ta sforcoj trurin perderisa tema eshte postuar tek sektori i lojrave xD

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  lol per s`forcim truri nuk mundohem fare se un & matematika jemi goxha larg njera-tjetres

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  se kuptoj nese autori i temes ka dashur te beje loje apo ver8 kerkon zgjidhjen e problemit ne fjale...??
  hahahahahaha............po dihet qe eshte thjesht loje matematikore . pse ktu ne forum do e gjente zgjidhjen e pronave ai hahaha

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  .................................................. ...........

  .................................................. ...........

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  d) 56!

  I sigurt 99% se 100% s'jom kon kurr

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  po qarko nje , tafti bafti .....mase ke shanc

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  e editova postin se e bona gabim 14/7 = 7 e n'fakt osht 2!

  Pergjigja perfundimtare osht D: 56.

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  .......................................

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  tash me majt ritmin une A cka me bo ?

  Fitova dmth...

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  epo te presim dhe ndonje alternativ tjeter , nga ndonje antar tjeter.......dhe kshu , kur ata te gabojn....ti ta shijosh edhe me shum fitoren

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  ėhė, presim...

  Po te ajo tjetra e gjeta pergjigjen ? Tema "Gjej te ver8en"

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Zgjidh problem matematikor tė vjetėr 300vjet
  Nga Erinaa nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2012, 02:38 PM
 2. Femijet qe vertet ju i keni te tuaj por vertet
  Nga aliu nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 02:49 PM
 3. Duhani vret vėrtet
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-07-2011, 10:42 PM
 4. E Vertet apo JO!
  Nga Erdi nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 06:06 PM
 5. Shkencėtari kompjuterik thotė se ka zgjidhur problemin matematikor P vs NP
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 03:07 PM