Receta Gatimi

Sarah Palin, mes seksit dhe kokainės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Post Sarah Palin, mes seksit dhe kokainės  Njė biografi bombastike me tė vėrteta tė nxehta mendohet se do tė ēojė drejt fundit jo vetėm martesėn, por edhe karrierėn e saj politike. Aty tregohen tė gjitha gėnjeshtrat, tė fshehtat dhe sekretet qė Palin i ka “mbuluar” pėr shumė vite me radhė.

  Njė biografi bombastike me titullin: “The Rogue: Searching for the real Sarah Palin”, me tė vėrteta tė nxehta, mendohet se do tė jetė arma qė do t’i japė fund jo vetėm martesės, por edhe karrierės sė saj politike.

  Aty tregohen tė gjitha gėnjeshtrat, tė fshehtat dhe sekretet qė Palin i ka “mbuluar” pėr shumė vite me radhė, duke u shtirur si figura perfekte e nėnės tradicionale amerikane, mbrojtėse e vlerave dhe familjes sė shėndetshme.

  Revista “National Enquirer” shkruan se, miqtė e afėrt tė politikanes dhe bashkėshortit tė saj tregojnė se Todd ėshtė "i ngopur" me skandalet e vazhdueshme qė kanė pėrfshirė martesėn e tyre qė nga koha kur ajo kandidoi pėr zėvendėspresidente.

  Tani ai ėshtė gati tė kėrkojė divorcin. Pėr shumė analistė, fundi i martesės sė saj mund tė shkatėrrojė edhe ėndrrėn pėr nė Shtėpinė e Bardhė, duke e quajtur kėtė si njė “vetėvrasje politike”. Nė libėr, 47-vjeēarja akuzohet se ka kaluar njė natė pasiononte me njė basketbollist, ka pirė kokainė dhe alkool bashkė me Todd para se tė bėhej guvernatore, dhe ka pasur njė lidhje ilegale dashurie me njė nga partnerėt nė biznes tė bashkėshortit tė saj. Tė gjitha kėto mund tė kenė thėrrmuar pėrfundimisht ėndrrėn e saj pėr t’u bėrė presidente e SHBA-sė.

  Njė burim i afėrt me ish-kandidaten pėr zėvendėspresidente deklaroi: “Sarah Palin u shkatėrrua nga biografia e Joe McGinniss, qė ka treguar tė gjitha gėnjeshtrat, tė fshehtat dhe sekretet. Pėr pasojė, kėshilltarėt e saj i sugjeruan se do tė ishte njė vetėvrasje politike tė anonēonte kandidaturėn pėr nė Shtėpinė e Bardhė. Shtypi dhe kundėrshtarėt e saj do tė kishin material tė bollshėm pėr tė gėrmuar dhe pėr t’u mbėshtetur tek detajet e pista tė sė kaluarės”.

  Libri bombastik duket se i dha shtysėn e fundit drejt greminės martesės sė saj, jo shumė kohė pasi vėllai i saj, Chuckie pati deklaruar se martesa e motrės sė tij ishte drejt fundit. Edhe McGinniss nė libėr citon vėllane e saj, qė njė miku tė ngushtė i kishte treguar se ata asnjėherė nuk kanė pasur njė martesė tė vėrtetė. Javėn e kaluar u zbuluan tė tjera detaje nga jeta e Sarah Palin. Thuhet se kur ajo ishte njė gazetare sportive pėr njė televizion lokal, ka kaluar njė natė pasionante me basketbollistin Glen Rice, ndėrsa ai ishte ende njė djalosh nė Universitetin e Michigan-it. Sipas njė burimi, Todd ishte “tymosur” mė shumė nga ajo ēka shkruhej nė biografi pėr lidhjen gjashtėmujore tė gruas sė tij me partnerin e biznesit, Brad Hanson, me tė cilin ndėrpreu ēdo marrėdhėnie pune pasi e mėsoi. Nė fakt, edhe pse tė dyja palėt e mohuan, sipas kunatin tė Sarah, Mike Wooten ēifti ishte duke u ndarė qė nė tetor tė vitit 2008: “Todd dhe Sarah ishin gati pėr tė bėrė divorcin, por Sarah ngeli shtatzėnė dhe ata vendosėn tė qėndronin sė bashku”.

  Po ashtu, libri i ri tregon se Sarah ka pirė marijuanė fshehurazi me njė nga profesorėt e saj tė kolegjit. Autori i biografisė shokuese, Joe McGinniss u transferua me shtėpi shumė afėr me guvernatoren nė Alaska pėr tė gjetur sa mė shumė detaje rreth jetės sė saj. Nė fillim, kur nisėn tė shfaqeshin disa nga detajet e librit, Todd Palin e cilėsoi autorin si tė fiksuar pas bashkėshortes sė tij. “Ky njeri, qė ishte i gatshėm tė vendosej pranė familjes tonė vetėm pėr tė na spiunuar dhe pėrgjuar nė atė ēka bėnim, nuk mund tė quhet veēse njė i fiksuar pas gruas sime. Libri i tij ėshtė plot me gėnjeshtra tė pista e tė neveritshme. Edhe ‘New York Times’ e cilėsoi kėtė libėr si tė mbushur me thashetheme tė pabaza”. Palin nga ana e saj u tregua e kujdesshme, duke shmangur komentet. Biografia tregon se si Palin ishte e ēmendur, madje adhuronte meshkujt me ngjyrė. Sipas asaj qė McGinniss shkruan, ajo ka shkuar pėr njė natė me yllin e basketbollit, Glen Rice, nė dhomėn e konviktit tė motrės sė saj tė vogėl, qė studionte nė Universitetin e Alaskės, ndėrkohė qė nėntė muaj mė parė ishte martuar me Todd. Ajo ngeli shtatzėnė dhe u arratis me Todd nė gusht 1988. Djali i tyre, Track, mė i madhi i tė pestėve, lindi vetėm tetė muaj mė vonė, nė prill tė 1989-s. Njė mikeshė e saj tregoi pėr revistėn “Nation Enquirer” se, Palin ishte shumė e lumtur qė kaloi natėn me njė basketbollist me ngjyrė. Nė librin e McGinniss, atleti e ka konfirmuar natėn qė ka kaluar me Palin. Libri qė citon miqtė e ngushtė tė familjes, tregon se Sarah, pėrveē tė tjerave, ishte njė nėnė shumė e keqe, qė mbyllej nė dhomė pėr orė tė tėra, kėrkonte tė mos shqetėsohej dhe i linte fėmijėt tė gatuanin e tė kujdeseshin vetė pėr veten. Kandidatja e republikanėve pėr zėvendėspresidente nė vitin 2008 u mor nga hiēi, pavarėsisht pikėpyetje rreth tė kaluarės dhe eksperiencės sė saj. Nominimi i saj shkaktoi njė stuhi tė vėrtetė nė media. Palin, qė mendohej se do tė kandidonte pėr presidencėn nė 2012-n, ėshtė lėnė nė hije nga kandidatėt e tjerė tė “Tea Party”, sidomos Michelle Bachmann. Qė nga koha kur vendosi tė shoqėronte McCain nė rrugėtimin e tij pėr president, jeta e Sarah Palin ka qenė e rrethuar nga skandalet. Divorci ka qenė njė ndėr temat mė tė shpeshta, edhe pse ajo e ka mohuar vazhdimisht. Po ashtu, njė tjetėr akuzė e rėndė ka qenė ajo e babait tė djalit tė vajzės sė saj, Bristol. Sipas tij, Sarah donte ta mbante tė fshehtė shtatzėninė e vajzės pėr ta adoptuar vetė fėmijėn. Palin, tanimė e ndodhur nė mes tė kėtyre skandaleve, duhet tė vendosė sa mė parė pėr tė ardhmen e saj politike.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  zgjidh e merr

  Po po kta kejt qisi jon ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. E ardhmja e seksit
  Nga kledii nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 12:38 PM
 2. Sarah Palin kėrkohet tė pozojė pėr "Playboy"
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2008, 03:41 PM
 3. Harta e shitjes se kokaines dhe heroines
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 11:14 AM