Receta Gatimi

Larja e duarve liron nga mendimet negative


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  Post Larja e duarve liron nga mendimet negative

  Londėr, 17 tetor - Bėrja e dushit dhe larja e duarve pėrveē papastėrtive na spastron edhe nga mendimet negative, zbulon studimi i ri.

  Uji ka efekt tė fuqishėm nė psikikėn tonė. Me larjen e duarve dhe dushin njerėzit mund tė lirohen nga mendimet negative, kanė pėrcaktuar shkencėtarėt amerikan.

  Megjithatė, po kėshtu larja e duarve pas ndonjė ngjarjeje tė bukur kufizon ndikimin e saj pozitiv nė mendimet tona dhe sasinė e kėnaqėsisė tė cilėn e ndiejmė, shkruan Daily Mail.

  Pėr tė testuar ndikimin e ujit nė psikikėn tonė hulumtuesit nga njė grup i vullnetarėve kanė kėrkuar tė mendojnė pėr veprimet e tyre pėr tė cilat kanė turp dhe i konsiderojnė jonormale. Pas kėsaj njėri grup ėshtė lutur tė bėjė dush, tė mbajnė higjienėn e hapėsirės nė tė cilėn gjenden, ndėrsa grupi tjetėr ka kaluar pak kohė nė hapėsira tė papastra dhe pa mjete pėr higjienėn personale.

  Me testimin psikologjik ėshtė vėrtetuar qė mė sė pakti faj pėr vepra tė kėqija kanė ndier njerėzit qė kanė larė duart dhe kanė qėndruar nė hapėsira tė pastra.

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  sa te rrosh do mesosh thot populli....po c'eshte ky muhabet...te ishte kaq e thjesht njerzit do ishin te lumtur perhere...do rrinin me duart mbi lavaman....

  Degjova pak me pare ne nje emision...se meditimi...joga...largojne mendimet negative dhe shlodhin trurin....

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  sa te rrosh do mesosh thot populli....po c'eshte ky muhabet...te ishte kaq e thjesht njerzit do ishin te lumtur perhere...do rrinin me duart mbi lavaman....

  Degjova pak me pare ne nje emision...se meditimi...joga...largojne mendimet negative dhe shlodhin trurin....

  nuk flitet me te degjuar, vetem me fakte , per me shume lexo mbi syrin e 3 dhe chakrat.....  Sot lava duart dhe jam i lumtur.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hello!! Tė bashkojmė mendimet & idet!
  Nga Alb-Angel nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-02-2014, 02:00 PM
 2. Energjitė negative
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-12-2012, 05:13 PM
 3. Dashuria online dhe pasojat negative
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 08:50 PM
 4. Mendimet mė ikin
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 04:57 PM
 5. Mendimet negative tė sėmurin
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-10-2009, 04:26 PM

Etiketat pėr kėtė Temė