Receta Gatimi

15 aplikacionet mobile mė tė mira tė vitit 2011


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile 15 aplikacionet mobile mė tė mira tė vitit 2011


  Tregu i aplikacioneve pėrjetoi njė rritje nė vitin 2011, me miliona aplikacione tė gatshme nė tė tre platformat kryesore mobile.


  Por me kaq shumė aplikacione tė gatshme pėr shfrytėzim, ėshtė lehtė qė t’ju shpėtojnė nga duart disa prej mė tė mirave dhe mė tė dobismeve. Mashable ka pėrgatitur njė listė tė aplikacioneve mė tė mira tė vitit 2011 pėr iOS, Android dhe Windows Phone 7, kėshtu qė ju mund tė shikoni edhe vet se ēka ka mundur tė ju ikė.

  1. Android: Pulse News

  Pulse News u sjellė pronarėve tė celularėve me Android njė mėnyrė tė bukur pėr tė parė ngjarjet mė tė fundit nė ueb, qoftė online apo offline. Informacionet shfaqen nė njė mėnyrė interaktive dhe nė formė mozaiku, ndėrsa shkėmbimi i gjėrave ėshtė shumė I thjeshtė dhe aplikacioni ofron edhe mundėsinė pėr tė lexuar mė vonė pėrmes Instapaper, Read it Later, Evernote dhe Google Reader.

  Kostoja: Pa pagesė


  2. Android: Glympse  Shėrbimi i ri pėr shkėmbim tė lokacioni u mundėson njerėzve tė dijnė se ku jeni – nė qoftė se bėhet fjalė pėr lokacion static apo rrugė – pėmes email, SMS, Facebook apo Twitter. Me opsione qė ndėrlidhen me ēėshtjet e privatėsisė, aplikacioni ėshtė i dobishėm edhe pėr punė edhe pėr argėtim.

  Kostoja: Pa pagesė


  3. Android: AirSync by Double Twist  I shfrytėzueshėm nė bashkėpunim me aplikacionin pa pagesė pėr desktop Twist, ky aplikacion ju mundėson tė sinkronizoni muzikėn tuaj nė iTunes, videot dhe fotografitė nga PC’ja nė celularin tuaj, pa tela pėrmes rrjetit tuaj WiFi nė shtėpi.

  Kostoja: 4.99 dollarė


  4. Android: Camera ZOOM FX  Ky ėshtė njė aplikacion bashkėkohor pėr kamerėn e platformės Android. Pėrveē filtrave tė shkėlqyer dhe gjėrave tjera atraktive, Camera ZOOM FX dėrgon funksionalitetin njė hap mė tutje me efekte special si lėvizja e pamjes, shpėrbėrja dhe kompozimi. Aplikacioni gjithashtu ka edhe njė stabilizues tė imazhit, njė funksion pėr timer, fotografi nė seri, moduse nė time-laps dhe gjėra tjera.

  Kostoja: 4.99 dollarė


  5. Android: Beautiful Widgets  Njė gjė qė pronarėt e Android kanė si pėrparėsi ndaj atyre qė kanė iOS, janė opsionet e panumėrta pėr tė bėrė gjėrat sipas qefit tė tyre. Ky aplikacion mundėson qė tė ketė njė sėrė opsionesh sipas qejfit tuaj. Pėrveē skins dhe themes, aplikacioni ka edhe widgets me shumicė duke pėrfshirė orėn, datėn, raportimet pėr motin, etj.

  Kostoja: 2.99 dollarė


  6. iOS: Flipboard  Duke kombinuar pėrmbajtje nga ueb faqe, blogje dhe rrjete sociale, Flipboard ėshtė bėrė njė sukses i jashtėzakonshėm. Ai ėshtė edhe pėr iPhone edhe pėr iPad, dhe pėrveē kėsaj nė treg ka filuar tė quhet edhe magazine sociale pėr shkak se ka ndryshuar mėnyrėn sesi njerėzit qasen nė pėrmbjajte online, duke u bėrė kėshtu mė konkurrent sesa vet aplikacionet me pagesė tė gjigantėve tė industrisė.

  Kostoja: Pa pagesė


  7. iOS: Snapseed  Ky aplikacion pėr editim tė fotografive nė fazėn e pas-fotografimit ėshtė i gatshėm pėr shkarkim edhe oėr iPad e edhe pėr iPhone, edhe pse nė tablet ėshtė vėrtetė vendi ku aplikacioni shkėlqen. I shpėrblyer me titullin “Aplikacioni i vitit pėr iPad’ nga vet Apple, Snapseed do t’ju ndihmojė tė nxirni mė tė mirėn prej imazheve tuaja me auto-avancime, mundėsinė pėr tė pėrmirėsuar zona tė caktuara, filtra me efekte special dhe gjėra tjera.

  Kostoja: 4.99 dollarė


  8. iOS: Path  Gjersa suksesi i pėrgjithshėm ėshtė ende larg – edhe pse Path ka pėrjetuar pėrafėrsisht 1.5 milion shkarkime – dhe me rilansimin e kėtij rrjeti social nė formė tė njė zhurnali tė menēur ėshtė pranuar mirė. Duke ofruar edhe njė ditar digjital edhe njė mėnyrė pėr tė shkėmbyer me njė grup tė limituar tė miqve, Path shfaqet si njė aplikacion i menēur pėr ata qė janė pasionant pas privatėsisė. Me opsione tė fuqishme fotografike (aplikacioni pėrfshin edhe filtra) dhe njė ndėrfaqe atraktive, Path ėshtė njė opsion me dukje tė fuqishme pėr ata qė dėshirojnė tė shkėmbejnė jetėn e tyre ditore nė njė shkallė mė intime.

  Kostoja: Pa pagesė


  9. iOS: Instagram  “Aplikacioni i vitit pėr iPhone” kombinon fotografinė creative me rrjete sociale. Rezultatet e saja tė shkėlqyera dhe lehtėsia nė pėrdorim nėnkupton se ky aplikacion ėshtė pėrgjegjės pėr fotografitė e tepėrta nė komunitetet tona. Me Instagram ju mund tė kapni fotografi, pėrpunoni ato me efekte tė filtrave tė jashtėzakonshėm, dhe shkėmbeni mė pas jo vetėm me komunitetin e Instagram por edhe me miqtė, familjen dhe kontaktet nė rrjete tjera sociale.

  Kostoja: Pa pagesė


  10. iOS: Stamped  Startup’i innovative Stamped ėshtė njė shėrbim i rekomanduar me njė dallim. Ju mund tė “vulosni” ēdo gjė prej filmave e deri tek ushqimi, tė shihni vulat e miqve tuaj dhe tė ndėrtoni njė arkivė tė gjėrave qė ju pėlqeni, pėr t’iu referuar mė vonė. Stamped shfrytėzon hapėsirėn e gjėrave anonime nga rekomandimet, kurse mbajtja e kėtyre gjėrave nė formė private ėshtė gjithashtu e mundur. Duke ndėrtuar programe tė veēanta ku njerėz dėshirojnė tė veprojnė nė njė Stamp, ėshtė njė biznes model I menēur prapa kėtij aplikacioni, pėr tė cilin presim tė dėgjojmė mė shumė nė vitin 2012.

  Kostoja: Pa pagesė


  11. WP7: Tango  Tango mundėson qė ju tė bėni thirrje dhe video thirrje pa pagesė pėrmes rrjeteve mobile dhe atyre WiFi me kėdo qė ka Tango tė instaluar nė celularin e tyre tė menēur, tablet apo PC. Me njė ndėrfaqe tė shkėlqyer, ky aplikacion ėshtė njė mundėsi shumė e mirė pėr pronarėt e pajisjeve me Windows Phone, edhe pse Skype do tė duhej tė shfaqet nė kėtė platformė shumė shpejt.

  Kostoja: Pa pagesė


  12. WP7: Metrotube  Edhe pse po aq i popullarizuar sikurse inkarnimi “LazyTube”, Metrotube ėshtė ri-dizajnuar dhe ri-zhvilluar pėr Mango dhe ėshtė shumė mė i mirė sesa aplikacioni i krijuar nga vet YouTube. Defintiivsht ky ėshtė aplikacion pėr tu shkarkuar nėse dėshironi tė shihni klipet tė YouTube nė pajijsen tuaj me WP7.

  Kostoja: 1.99 dollarė pėr versionin premium, pa pagesė pėr versionin e thjeshtė


  13. WP7: FreedWorm  Gjersa lexuesi rival Fuse sjell pamje tė mira, FeedWorm ėshtė gjithashtu i fuqishėm nė platformėn Windows Phone qė sinkronizohet me llogarinė tuaj Google Reader dhe e bėnė tė thjeshtė leximin e RSS Feeds nė celularin tuaj. Pėrkrahja offline dhe ndėrfaqja super e pastėr e bėjnė kėtė njė aplikacion Top.

  Kostoja: Pa pagesė


  14. WP7: bubblegum  GJersa Pictures Lab dhe Thumba Photo Editor ende janė tė popullarizuar nė kėtė platformė. E krijuar nga programmer tė Microsoft, bubblegum ka tė gjithė filtrate mė tė bukur dhe opsionet sociale qė pėrdoruesit e Android dhe iOS i posedojnė me programet si Instagram apo Flickr, por ky aplikacion integrohet pėr sė mbari me platformėn WP7.

  Kostoja: Pa pagesė


  15. WP7: Mixtapes  I Fuqizuar nga 8tracks, Mixtapes ofron qasje pa pagesė nė miliona kėngė tė mijėra playlistave apo “mikseve” prej adhuruesve tė muzikės anembanė botės. Aplikacioni ju lejon tė dėgjoni ēfarė “njerėzit po dėgjojnė” dhe ėshtė i shkėlqyer pėr ata qė dėgjojnė muzikė me tematike dhe qė dėshirojnė tė zbulojnė muzikė.

  Kostoja: Pa pagesė

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Dhe pse jam dit per dit zhytur ne kete bote te apps, keto si kisha degjuar dhe aq!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Aplikacionet mė tė mira pėr iPhone
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 01:44 AM
 2. Makinat mė tė mira tė vitit 2011
  Nga gjendar nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 03:10 PM
 3. Lojėrat mė tė mira tė vitit
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-12-2009, 07:01 PM
 4. Google shpėrblen aplikacionet mė tė mira pėr Android
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 08:44 PM