Kujdes nga virusi qė vjedh llogarinė e “Facebook”


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Exclamation Kujdes nga virusi qė vjedh llogarinė e “Facebook”

  Receta Gatimi


  Njė virus kompjuterik ka vjedhur deri tani 45 mijė emra pėrdoruesish dhe fjalėkalime nė “Facebook”, bėnė tė ditur ekspertė tė sigurisė kompiuterike.

  Shumica e adresave tė vjedhura janė regjistruar nė Britaninė e Madhe dhe Francė, por asnjė vend nuk ėshtė i imunizuar nga virusi. Firma kompjuterike “Seculert” dhe “Facebook” kanė pranuar lajmin. Rrjeti social bėri me dije se ėshtė duke punuar pėr tė ndrequr problemin.

  Virusi, i quajtur “Ramnit”, qarkullon nė internet qė prej prillit 2010 dhe mė parė ka vjedhur detaje bankare. Versioni qė ka goditur “Facebook” ėshtė disi mė i ndryshėm nga origjinale dhe ėshtė krijuar pėr tė qenė mė i sofistikuar.

  ”Ata qė fshihen pas kėtij virusi janė duke u pėrpjekur qė tė pėrdorin kredencialet e vjedhura pėr t’i dėrguar linqe tė rreme tė njohurve tė viktimave tė tyre, nė mėnyrė qė tė pėrhapin virusin sa mė shumė”, shkruhej nė komunikatėn e “Seculert”.

  ”Pėr mė tepėr, kėta keqbėrės kibernetikė janė duke u favorizuar nga fakti qė shumica e pėrdoruesve tentojnė tė pėrdorin tė njėjtin fjalėkalimin nė faqe tė ndryshme, pėr t’u pėrhapur nė njė mėnyrė sa mė tė shpejtė”.

  Tendenca e goditjes sė rrjeteve sociale ka ardhur nė rritje tė vazhdueshme, pasi ato janė njė “thesar” i vėrtetė pėr piratėt, falė informacioneve tė mėdha qė pėrmbajnė.

  Llogaritė e prekura nga ky virus nuk japin asnjė shenjė dhe viktimat nuk kanė asnjė mėnyrė pėr tė ditur nėse tė dhėnat e tyre janė vjedhur. “Facebook” kėshillon si masė paraprake moshapjen e linqeve dhe tė dhėnave tė tjera tė dyshimta qė rekomandohen prej miqve.

 2. #2
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Po si ta vjedh, se nuk e kuptova!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga PinkPrincess Lexo postimin
  Po si ta vjedh, se nuk e kuptova!
  ”Ata qė fshihen pas kėtij virusi janė duke u pėrpjekur qė tė pėrdorin kredencialet e vjedhura pėr t’i dėrguar linqe tė rreme tė njohurve tė viktimave tė tyre, nė mėnyrė qė tė pėrhapin virusin sa mė shumė”, shkruhej nė komunikatėn e “Seculert”.

  do me thene qe te vine linke nga shoket tuaj ne Facebook ku mund te thot "Photo" "You are here" apo dicka e tille ... si neper MSN.

  Nese klikoni ate link at`here virusi do tju hyj edhe juve ne PC !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Internet: Si te lidhim llogarine e Forumit me profilin e Facebook
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-04-2012, 07:07 PM
 2. Si te ri-marr llogarine time ne Facebook??!
  Nga eri11 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 04:12 PM
 3. Facebook, hakersi rus vjedh 1.5 milionė llogari
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 11:16 PM
 4. Beni kujdes nga Virusi i Derrit!
  Nga ReniX nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 09:17 PM