Receta Gatimi

5 gjėrat pėr tė cilat njerėzit pendohen para vdekjes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  5 gjėrat pėr tė cilat njerėzit pendohen para vdekjes

  1. "Sikur tė kisha kurajon qė tė jetoja jetėn duke u munduar tė realizoja idealet e mia". Sipas Ware, shumica e njerėzve nė fund tė jetės e shohin qė nuk kanė arritur shumicėn e synimeve.

  2. "Sikur tė mos kisha punuar aq shumė". Shumica e burrave pendohen pėr faktin qė nuk ju kanė ndarė shumė kohė familjes dhe miqve.

  3. "Sikur tė kisha arritur tė shprehesha ashtu siē ndjeja". Shumica e njerėzve, pėr tė ruajtur marrėdhėniet e mira me tė tjerėt, shtypin ndjenjat dhe kjo ju ngel fiksim.

  4. "Sikur tė kisha vazhduar marrėdhėniet e mira me miqtė". Vetėm kur vjen vdekja, njerėzit e kuptojne se duke u fokusuar sė tepėrmi nė jetėn e tyre personale, ata harrojnė miqtė. Sipas Ware, pak para vdekjes, njerėzit mė shumė i merr shumė malli pėr shokėt e vjetėr.

  5. "Sikur ti kisha dhėnė vetes mundėsi pėr tė qenė mė i lumtur". Shumica e njerėzve, nė fund tė jetės e kuptojnė se lumturia nė fakt ėshtė njė zgjedhje. Dhe shumica pendohen pėr zgjedhjet e tyre. Po ju per cfare do pendoheshit?

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Nuk e besojm se ndonjeri nga ne e mendon se do te vdes apo e di kur do te vdes dhe qe te vrasi mendjen

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  nuk e mendoj nje gje te tille

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Sa larg na cove dhe ti ICe

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Sa larg na cove dhe ti ICe
  hahaha Majdi po kena kohe te mendojme per vdekjen ... te kenaqemi i here sa te jemi gjalle e pastaj shohim e bejme

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e junisa
  Anėtarėsimi
  Jan 2011
  Postime
  56
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po ne ato momente sma do mendja te fillosh e te gjykosh te kaluaren tende...ca ke ber e ca ske ber mir...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gjerat qė njerėzit pėlqejnė
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-04-2013, 11:16 PM
 2. Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 02:28 PM
 3. 10 gjerat qe duhet te beni para se te....
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 09:02 PM
 4. Gjėrat tė cilat nuk duhet t’i bėni nė punė
  Nga gjendar nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 07:27 PM
 5. Gjerat qė njerėzit pėlqejnė
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 02:03 PM