Receta Gatimi

iPad i shitur mė shumė se PC


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17

  Post iPad i shitur mė shumė se PC  Apple ka shitur mė tepėr tabletė iPad gjatė ēerekut tė kaluar mė shumė se sa ēdo ndėrtues i vetėm i kompjuterėve personalė qė ka shitur kompjuterė.

  CEO i ndėrmarrjes e pėrdori mundėsinė qė sėrish tė parashikojė qė tregu i tabletėve njė ditė do tė jetė mė i madh se sa tregu tradicional i llaptopėve dhe desktopėve.

  “Ashtu siē e kam thėnė mė parė, unė me tė vėrtet besoj, dhe shumė tė tjerė nė ndėrmarrje besojnė, qė do tė vijė njė ditė kur tregu i tabletėve do tė jetė mė i madh se sa tregu i PC-sė,” tha CEO i Apple, Tim Cook, gjatė rrėfimit pėr pėrfitime tė ndėrmarrjes me analistėt e Wall Street.

  Sipas Apple, ndėrmarrja shiti 15.4 milionė pajisje iPad nė mbarė botėn gjatė tremujorit tė fundit tė vitit 2011, mė shumė se sa dyfishi i numrit tė kėtyre pajisjeve qė kishte shitur nė tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar dhe duke shėnuar njė rritje prej 39%.

  Ndėrmarrja hulumtuese IDC ka vlerėsuar qė Hewlett-Packard, qė ėshtė prodhuesi mė i madh i kompjuterėve personalė, ka shitur 15.1 milionė kompjuterė gjatė ēerekut tė katėrt tė vitit 2011, ndėrsa Lenovo dhe Dell – qė janė prodhuesit numėr dy dhe tre kanė shitur 13 milionė, respektivisht 11.9 milionė njėsi.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  11.9 milionė njėsi. wow

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung: Kemi shitur me shume se 20 milion Galaxy S3
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2012, 03:25 PM
 2. Jam bėrė pasanik duke shitur tituj doktorature
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 05:00 PM
 3. Nokia 1100, celulari mė i shitur nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 05:33 PM
 4. 10 Celularėt mė tė shitur nė botė !
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 17-02-2008, 08:45 PM
 5. Kuader rekord shitur 72 milion dollar(foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-05-2007, 03:07 PM