Receta Gatimi

Shtėpia mbi shkėmb del nė shitje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  Smile Shtėpia mbi shkėmb del nė shitje
  E konsideruar si njė prej shtėpive mė tė rralla nė botė, njė banesė nė Kornuell, Britani e Madhe, ėshtė nxjerrė nė shitje pėr njė milion stėrlina.

  E nxjerrė nė shitje dy vjet mė parė pėr katėr milion, banesa e ndėrtuar mbi njė shkėmb unik, pranė bregdetit, ka mbetur e pashitur dhe pronarėt aktualė kanė ulur pretendimet e tyre duke kėrkuar katėr herė mė pak.

  Njė vend unik, i lidhur me pjesėn tjetėr “tė botės” nga njė urė 30 metra e gjatė dhe po aq e lartė, vila mund tė duket perfekte pėr skenarė tė filmave me spiunazh, por pėr banorėt e saj tė moshuar, tashmė vendi ėshtė bėrė i vėshtirė pėr tė jetuar, pėr shkak tė problemeve qė paraqet pėr njė moshė tė thyer.

  Me tre dhoma, ambiente tė mėdha tė brendshme dhe njė kopėsht tė lulėzuar, deri nė buzėt e shkėmbit tė thepisur, shtėpia u ndėrtua nga njė tregtar i pasur nė vitet 1930, por nė pak vjet, uji fitoi terren, duke rrethuar shkėmbin e detyruar ndėrtimin e njė ure.

  Pėrveēse njė vend unik, banesa ėshtė e veēantė pėr faktin se ofron njė pamje tė mrekullueshme mbi bregdetin dhe ėshtė e rrahur nga dielli nė ēdo kėnd, nė ēdo moment tė ditės.Burimi


  Pamje e bregdetit nga ambientet e brendshme te baneses se rralle


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Sa e lezetshme ajo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te lidhem me pc e punes nga shtepia.
  Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-01-2013, 08:21 PM
 2. Shtėpia e shpirtrave
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 02-04-2011, 04:15 PM
 3. Mos dilni nga shtėpia pa mėngjes
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 09:59 AM
 4. Shtėpia mė e stolisur nė botė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-12-2009, 05:15 PM
 5. Del nė shitje shtėpia e Hitlerit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2009, 07:18 PM