Receta Gatimi

Vajza qe fle 1 here ne 6 muaj !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Vajza qe fle 1 here ne 6 muaj !!

  Duket e pabesueshme, por eshte mese e vertet.21-vjeēarja vuan nga nje semundje shume e rralle, Kleine-Levin, e cila karakterizohet nga periudha te gjata gjumi, i cili… mund te zgjase deri dhe ne nje muaj.
  Lily Clarke, shpeshhere zgjohet vetem per te ngrene dhe per te pire uje, e me pas i rikthehet gjumit te rend.
  Por si ndodhi?
  Ajo u semur papritur kur ishte 17-vjeēe, nderkohe qe me shume se 7 mjek e vizituan ate, si dhe ju nenshtrua disa dhjetera terapive dhe testeve por pa mundur qe mjeket te gjejne shkakun e vuajtjes dhe arsyen e kesaj semundje kaq te ēuditshme. Por, pak kohe me vone, nena e Lily lexoje ne gazet nje histori te ngjashme me ate te vajzes se saj dhe aty kuptoi se ēfare po ndodhte me femijen e saj. Familja e Lily u qetesua kur mesoje arsyet se pse vajza e tyre ‘zhytet’ kaq thelle ne gjumin e saj, per periudha te gjata kohe.
  Kur Lily, zgjohet nga ēdo episod gjumi, nuk mbane mend asgje, thua se dikush ka ulur siguresat…!
  Por, kur 21-vjeēaria vjen ne vete, eshte thjeshte nje vajze normale si ēdo bashkemoshatare e saj, pra, flete, luan, buzeqesh shetit dhe bene ēdo gje tjeter qe perfshin nje qenie normale te kesaj bote.
  E veēanta e semundjes se saj, fatkeqesisht eshte se Lily, duhet te mesohet te jetoje me kete menyre jetese, pasi terapite e mjekeve, nuk mund ta ndihmoje ate, ndaj ajo duhet ta shijoje jeten me gjithēka e perfshine ate…ashtu siē ajo e di me mire.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  do zoti ti gjindet kurimi eshte gjyna vertet.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  po tani se kuptova un, kjo flen 1 her ne 6 muaj, apo flen 6 muaj rresht dhe pastaj zgjohet ?

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  fle 1 her ne gjasht muaj.......dhe gjat fjetja i zgjat 1 muaj !!

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  o zot sa keq si ariu polar........

 6. #6
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  te ngjan me veten ee

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Me shume me ngjan me shpirtin binjak

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  I shkreti ai qe e ka grua

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  I shkreti ai qe e ka grua
  nuk thua shyqyr ?....1 muaj pa llafe...pa sherre...xhelozi....hahaha
  pa le qe ne ate muaj te ket dhe ditlindjen.....pa dhurat....apo gjera te bera sa per sy e faqe
  rri se esht rehat

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Po naten ca ben ajo

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  Lum si ajo,te pakten eshte ne gjume........nuk sheh gje cfare behet verdall

 13. #13
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  ca profesioni ka??

  mos eshte roje naten???

  vigjilente lol

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Po naten ca ben ajo
  punon ne shtiza

 15. #15
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Mos valle baban e ka me preardhje "ariu"

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Deshira e juaj per ate muaj..
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-01-2013, 10:58 PM
 2. Muaj i Ramazanit
  Nga kaqi bisha nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 11:30 PM
 3. Vajza qe shkruan 14.000 SMS nė muaj
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-03-2011, 06:29 PM
 4. Jetoi 6 muaj me 13 cm dru nė kokė
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2011, 10:27 PM
 5. Shkruan 14.000 SMS porosi nė muaj
  Nga Tesa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 09:33 PM