Dita e martesės suaj gjithmonė do tė mbetet njė ditė e shenjtė dhe si e tillė duhet tė jetė perfekte. Zgjedhja e fustanit dhe e modelit tė flokėve ėshtė njė ndėr elementet kyē qė ėndrra e njė femre tė realizohet, pra qė dita mė e rėndėsishme nė jetėn e saj tė jetė perfekte.

Rregulli i parė: Kur ju do tė zgjidhni fustanin pėr ditėn tuaj speciale, merrni me vete njė fotografi tė modelit tė flokėve, qė mendoni tė stiloni atė ditė, pėr njė harmonizim mė tė mirė tė modelit tė tyre me veshjen e dasmės.

nuse1[1].jpg

Rregulli i dytė: Pėr flokėt e ditės sė martesės, qė ju keni ėndėrruar, duhet tė kėshilloheni me stilisten tuaj tė preferuar dhe mė tė besuar. Ajo me siguri e di se ēfarė ju shkon e ēfarė jo!


Rregulli i tretė: Kini besim tek vetja, pasi ēdo gjė do tė jetė e mrekullueshme. E rėndėsishme ėshtė qė po martoheni me njeriun qė ju dashuroni!


nuse3[1].jpg