Receta Gatimi

Lind foshnja me peshė 8.7 kg !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Lind foshnja me peshė 8.7 kg !!  Njė foshnje me peshė 8.7 kg lindi nė Indonezi, nė spitalin e qytetit Kizaran nė Sumatra, njoftoi zėdhėnėsi i spitalit.
  “Lindja ishte shumė e vėshtirė, pėr shkak tė peshės sė foshnjės”, deklaroi gjinekologu i nėnės 41-vjeēare. “Ėshtė njė fėmijė shumė i veēantė. Qan me zė shumė tė lartė dhe nuk ngopet duke ngrėnė”, shtoi ai.
  Nėna, e cila nuk iu nėnshtrua asnjė testi mjekėsor gjatė shtatzėnisė, vuan nga diabeti, fakt ky qė rrit rrezikun pėr tė lindur fėmijė nė mbipeshė. Tre fėmijėt e saj tė parė peshonin rreth 4 kg.
  Mjeku shtoi se foshnja i porsalindur ka gjatėsi 62 cm dhe ėshtė mirė me shėndet.
  Bėhet fjalė pėr foshnjėn mė tė madh qė ka lindur ndonjėherė nė Indonezi. Deri mė sot vendin e parė e mbante njė foshnje qė kishte lindur nė vitin 2007 dhe peshonte 6.9 kg.

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Qenka gati per ne klase te pare!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Qenga bucko

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?..........po ky nga doli moj aman?.......prite kur te dalin njerzit nga 30 vjece tani,me kete kohe qe po vjene............o zot cfare behet!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  me vjen shum keq
  Nėna, e cila nuk iu nėnshtrua asnjė testi mjekėsor gjatė shtatzėnisė, vuan nga diabeti, fakt ky qė rrit rrezikun pėr tė lindur fėmijė nė mbipeshė.
  fal pakujdesis se nenes , do ket nje jet plot veshtiresi i shkreti

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  O zotttt cfare behet?...........

 7. #7
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Bo sa qenka ky

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nė Texas lind foshnja 7.3 kilogramė (Video)
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-07-2011, 06:31 PM
 2. Super foshnja (Video)
  Nga gjendar nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2011, 10:29 PM
 3. Lind fėmija me peshė 6.3 kg
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 01:55 AM
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 10:37 AM
 5. Foshnja e lindur nėn dritėn e celularėve
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 12:24 PM