Receta Gatimi

Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22

  Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!

  Me posht gjendet nje liste semundjesh , qe te pakten 1 her ne jet , na ka kapur nje apo disa prej tyre.
  Nese keni probleme shendetsore aktuale , qe gjenden ne ate list....ather mos nguroni te kerkoni ndihme ktu ne lirenti.com dhe me shum kenqesi do u shkruaj receta te thjeshta mjekesore , te bera ne kushtet e shtepis.
  Shum te efektshme !.....te studiuara , dhe te nxjerra nga Mjeku i njohur Alternativ Hysni Dankshi.........dhe te sjella ne lirenti.com , nga labja ...;p  1-Dhimbje koke
  2- Neurozat dhe semundjet e tjera nervore
  3-Skleroza
  4-Semundjet e epilepsise & pagjumesise
  5-Ankthi , stresi , marramendje
  6-Semundjet e zemres
  7-Anemia , dobesia e pergjithshme dhe rritja e rezistences
  8-Arterioskleroza
  9-Hemoragjia ne hunde
  10-Enjtja
  11-Majaselli
  12-Semundjet e aparatit tretes
  13-Semundjet e stomakut
  14-Diarreja
  15-Koliti
  16-Semundjet e mushkrive
  17-Bronshiti dhe katarret e rrugeve te frymarrjes
  18-Rrufa dhe kola
  19-Asma bronkiale
  20-Lemza
  21-Djersitja e tepert
  22-Pezmatimi i veshkave dhe fishkezes urinare
  23-Adenoma e prostates
  24-Urinimi i pa vullnetshem te femijet
  25-Azotemia
  26-Pezmatimi I vezoreve
  27-Tumoret e vezoreve
  28-Grate dhe vajzat qe deshirojne gjinj te forte
  29-Tumoret e gjirit
  30-Pezmatimi I mulcise
  31-Hepatiti kronik
  32-Guuret ne temtha
  33-Semundjet e lekures dhe plage te ndryshme
  34-Djegiet
  35-Rrjebulli
  36-Zgjebja
  37-Dermatomukozat
  38-Kallot e kembeve & lythat e duarve
  39-Morthi
  40-Renia e flokeve
  41-Per te mbajtur fytyren bukur
  42-Semundjet e fytit dhe bajamet
  43-Semundjet e veshit
  44-Semundjet e syve
  45-Diabeti
  46-Parazitet e zorreve
  47-Gjendrrat tiroide
  48-Reumatizma
  49-Anemite
  50-Leucemite
  51-Migrena
  52-Spondliatrozat
  53-Varincet ( damaret e kembeve )
  54-Temperatura e larte
  55-Semundjet e pankreasit
  56-Per dobesim dhe renie nga pasha
  57-Mos mbajtja e urines ne moshat e rritura
  58-Hermie diskale & nervi shiatik
  59-Te vjellat & era e keqe e gojes
  60-Menopauza

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e dashur labe kam probleme me renjen e flokeve me bien shume se di se pse
  po ca mund te beje per to ca me keshillon ti

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Mund te te ndihmoj edhe une nese do Anna...

  renia e flokeve vjen nga shume faktor...se pari eshte stresi...se dyti eshte edhe pak periudha tani qe ndikon ne renien e flokeve...shampot perbejne nje faktor tjeter...

  Normalisht duhet te jesh ne djeni se cfare tipi floku ke...te thate...me yndyre...ose flok normal...

  floket me yndyre kerkojne kujdes te vecant...nuk duhet te perdoresh crem floku sepse ndikojne drejt per drejt ne keputjen dhe renien e tij...

  mirpo nje keshill tjeter imja eshte...te perdoresh vajin e ullirit me te verdhe veze....me dy te verdha vezesh...lyeje rrenjet...deri tek maja...mbaji per rreth 2 ore...kete lloj maske beje 3 here ne muaj...

  kjo ndihmon ushqyerjen e flokeve....mirpo duhet patur parasysh...se nese nuk ushqehemi ne menyren e duhur eshte e kot te perpiqesh ne siperfaqe...

  duhet te ham shendetshem...produkte qe ndihmojne ne dhendetin e flokut,lekures etj,,,,

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  flm aurora do e provoj dhe uroj te funksionoj ne flokun tim pasi eshte i thate

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  e dashur anna.....kunder renies se flokut qarkullojn kaq shum versione.....po ajo qe un do ta garantoja me 100 firma....eshte perdorimi i tre vajrave te pergatitura ne kushtet e shtepis.... vajit te rozmarines...specit...dhe hithsit....
  se si behen kto vajra i ke tek kjo tema ktu http://www.lirenti.com/threads/19191...tet-e-shtepise
  pasi te jen pergatitur , merr nga nje lug nga secili , dhe e hedh ne shampon tende.... me pjesen tjeter , ben maska duke e aplikuar ne rrenje , per ngga 20 min....2 here ne muaj....
  pervec efektit te papar qe kam par te vetja ime....sh siguri me kan dhen dhe shembuj te tjer...te shum vajzave qe kan pas vertet probleme serioze me renien e flokut.....

  do pak durim....po ta garantoj qe efekti ka per te qen i shkelqyer... pervec forcimit dhe ushqyerjes se rrenjes....rozmarina ka dhe veti per rritjen e flokut....

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  labe keto tri vajrat duhet ti fusim njekohesisht ne shampo apo te perdorim njeren prej tyre

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  qe te treja....nga nje lug nga secila.... shampua duhet te jet e sapo filluar nrm...

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shume faleminderit labe

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  te lutem


  kam 1 vit qe e kam hap kte tem , dhe thoja me vete kaq te shendetshem jan lirentsat hahaha. Ne brezi i sotshem....ne te parin shqetesim fizik qe kemi i drejtohemi ilaceve...po harrojm se sa deme toksike kan kto te fundit ne organizem. Duhet ti hedhim syt dhe nga mjekesia e vjeter popullore , sepse eshte vertet efektdhenese....

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  e dashur anna.....kunder renies se flokut qarkullojn kaq shum versione.....po ajo qe un do ta garantoja me 100 firma....eshte perdorimi i tre vajrave te pergatitura ne kushtet e shtepis.... vajit te rozmarines...specit...dhe hithsit....
  se si behen kto vajra i ke tek kjo tema ktu http://www.lirenti.com/threads/19191...tet-e-shtepise
  pasi te jen pergatitur , merr nga nje lug nga secili , dhe e hedh ne shampon tende.... me pjesen tjeter , ben maska duke e aplikuar ne rrenje , per ngga 20 min....2 here ne muaj....
  pervec efektit te papar qe kam par te vetja ime....sh siguri me kan dhen dhe shembuj te tjer...te shum vajzave qe kan pas vertet probleme serioze me renien e flokut.....

  do pak durim....po ta garantoj qe efekti ka per te qen i shkelqyer... pervec forcimit dhe ushqyerjes se rrenjes....rozmarina ka dhe veti per rritjen e flokut....
  Rozmarina eshte e sigurt qe po...forcon rrenjet e flokut...mirpo labe...floket e demtuar jane edhe nga keq ushqyerja...nese nuk ham mire...nuk ka se si te kemi floke dhe lekure te shendetshme...sepse gjithcka varet nga menyra se si ushqehemi

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  Padyshim qe dhe ushqyerja eshte faktor shum domethenes per gjendjen e flokve.....po nuk varet cdo gje nga menyra si ushqehemi.
  Nje perqindje te shkakut te renies se flokut e ze stresi.....nje pjes ushqyerja....nje pjes faktoret gjenetik...infeksionet e ndryshme etj..po perqindjen me te madhe e kan faktor te pa njohur nga mjeksia e sotme...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 05:04 PM
 2. Ide dhe Arredime per Sallonin e Shtepise
  Nga ReniX nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-06-2012, 02:36 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 07:00 PM
 4. Perballe vetvetes
  Nga kuklla nė forum Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-06-2009, 07:11 PM
 5. Kushtet e Perdorimit dhe Rregullat Kryesore te Forumit!
  Nga Lirenti nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2006, 12:00 AM