Receta Gatimi

Australianėt paditin Apple mbi tabletin iPad


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Australianėt paditin Apple mbi tabletin iPad

  Njė keqinformim pėr aftėsitė 4G tė iPad-it tė ri kanė bėrė qė kompania Apple t’u ofrojė rimbursim tė gjithė klientėve tė saj australianė.


  Gjithcka lindi kur Organizata pėr Mbrojtjen e Konsumatorit nė Australi ka paditur Apple pėr reklamim tė rremė, pasi tableti i ri kompjuterik nuk funksionon me rrjetin 4G tė vendit.

  Avokatėt e Apple thanė se do tė publikojnė njė sqarim tė zgjeruar pėr publikun nė lidhje me kėtė cėshtje dhe ka kėmbėngulur se nuk ka mashtruar me reklamat.

  Sipas palės paditėse reklama e Apple ėshtė keqinformuese pasi u tregon konsumatorėve se tableti i ri kompjuetrik mund tė lidhet me rrjetin e telefonisė celulare me njė kartė tė thjeshtė SIM.

  Nė faqen e internetit, Apple saktėson se iPad-i saj mund tė pėrdorė rrjetet 4G nė disa sisteme nė Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

  Megjithėse Apple ka ofruar rimbursim pėr klientėt, cėshtja pritet tė pėrfundojė nė gjykatė pas Pashkėve.


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Po per te shitur kan mashturar

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  them se mund te jete bere ndo1 gabim aty, pasiqe Apple eshte besnike ndaj Konsumatoreve te saj, sic jane (jemi ) edhe ne ndaj asaj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. The New iPadi: A do ta blini tabletin e Apple?
  Nga vaaldr1n nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 01:05 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 05:33 PM
 3. A do ta lansojė Steve Jobs edhe tabletin iPad 2?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-03-2011, 07:41 PM
 4. HP sfidon iPad-in me tabletin e ri TouchPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 10:16 PM