Receta Gatimi

10 kėshilla pėr njė ditė tė bukur!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22

  Wink 10 kėshilla pėr njė ditė tė bukur!!


  1. Ēdo mėngjes duhet tė ndani kohė pėr veten tuaj.
  Nė vend qė ta rregulloni alarmin mė vonė dhe mė pastaj tė “snoozoni” nga 5 deri 10 minuta, mundohuni qė ta rregulloni tė bjerė pak mė herėt, tė rini shtritė edhe disa minuta, tė bėni njė dush dhe tė bėni njė plan pėr njė dit tė re.

  2. Hani bukė. Atė qė do ta hani nė mėngjes do tė ndikojė nė nivelin e enėrgjisė gjatė gjithė ditės. Drithra, korn fleks, jogurt, lėng dhe biskota – do tju njomin dhe do tė ndiheni me mirė. Nėse nuk keni kohė, merni ca fruta dhe bėni njė pėrzierje me blender dhe pini gjatė rrugės pėr nė punė.

  3. Stėrvituni. Ēiklizmi apo teretana ēfarė do qė tė jetė, diēka qė dė tju djersisė dhe do ta aktivizoni endofrinėn – hormoni i lumturisė pėr shkak sė cilės do tė ndiheni mė energjik dhe pozitiv.

  4. E qeshura ėshtė kurė. Shiqoni ndonjė seri me humor ose nje komedi, dilni me miqtė! Qeshuni mė shumė, mė shpesh, ēdoherė!
  5. Bėni tė paktėn njė punė tė mėrzitshme qė ju rin mbi kokė. Rregulloni dhomėn, hekurosni, raporto me shkrim – e lodhshme, mirpo patjetėr tė bėhet.

  6. Ėndėrro, zgjohu, bėje. Njė herė nė javė rrini vetėm dhe fantazoni se ku do tė dėshironit tė jeni pas 5 viteve. Fantazoni!

  7. Zgjidhni diēka “ekstra” nė vend tė diēkaje tė “detyrueshme”. Bėni pushim disa herė nė ditė, pini kafe, ftoni miqt e vjetėr , lexoni gazetėn ose thjesht hani njė akullore. Mos mendoni pėr turmėn qė ju pret me pas.

  8. Rregulloni hapėsirėn. Para se tė shtriheni nė shtrat rrini ulur pėr 15 minuta. Mos mendoni pėr ditėn e nesėrme. Bėhuni si fėmijė – ėndėrroni.

  9. Relaksohuni. Mosmarveshjet me partneren, bisedė e vėshtirė me shefin, njė gabim nė punė – e gjitha ėshtė e kaluar ashtu si dita. Pushoni dhe nė mėngjes tė gjitha problemet do tė zvogėlohen.

  10. Jeni falemenderues. Ēdo ditė e regjistroni nė fund. Kėtė herė le tė mos jetė njė listė me angazhime, por falemenderim e saj qė keni marrė dhe keni dhėnė gjatė gjithė ditės.
  Nuk do tė thotė tė jenė gjėra tė mėdha – falemenderoni pėr njė vend parkimi ose pėr njė mik qė ju ka marrė nė telefon. Ēdo ditė lista le tė ketė nga 10 gjėra.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Faleminderit per keto keshilla labe

  Ne fakt un ne mengjes (lol mengjes i thone po 12 - 1 ora ) pi kafe dhe cigare! E di qe do te ishte me mire te haja dicka, por qe... jena shqiptar o vlla haha

  kto tjerat thuaj qe i bej te gjitha gjat dites

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  te lutem ice : ))))

  un mengjesin se le kurr
  po s hengra mengjes ndjehem e lodhur gjat dites
  ca i punoke ti organizmit qe ne mengjes .... sh keq

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  2. Hani bukė. Atė qė do ta hani nė mėngjes do tė ndikojė nė nivelin e enėrgjisė gjatė gjithė ditės. Drithra, korn fleks, jogurt, lėng dhe biskota – do tju njomin dhe do tė ndiheni me mirė. Nėse nuk keni kohė, merni ca fruta dhe bėni njė pėrzierje me blender dhe pini gjatė rrugės pėr nė punė.

  e beje c'do dite kete,por nuk shoh ndonje ndryshim!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  22
  vazhdo beje dhe ca .... shpresa vdes e fundit


  erinda , porvo te mos hash , dhe ather do e kuptosh efektin qe te ka dhen ! : )))

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  vazhdo beje dhe ca .... shpresa vdes e fundit


  erinda , porvo te mos hash , dhe ather do e kuptosh efektin qe te ka dhen ! : )))
  hahahahhaa..........

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te lutem ice : ))))

  un mengjesin se le kurr
  po s hengra mengjes ndjehem e lodhur gjat dites
  ca i punoke ti organizmit qe ne mengjes .... sh keq
  ehh... shum e ver8 ne fakt s'eshte aspak mire jo... :S

  kto kohet qe isha ne kurs, kafe te zeze zi si korbi edhe cigare ne mengjes (dmth ora 5 e 30 afer 6)

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Faleminderit labe, megjithese un i bej shumicen e tyre

 9. #9
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  asnje nga keta si kam bere ,dhe si per cudi dita po me shkon vaj........

 10. #10
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Shume te vlefshme! Faleminderit....

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Faleminderit ... ; )

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  E bukur kjo bravoo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Avatari me i bukur!
  Nga Altin111 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 191
  Postimi i Fundit: 27-06-2013, 09:45 PM
 2. Uje e sapun, per sy te bukur
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-05-2012, 11:33 AM
 3. Floket, keshilla per nje pamje te bukur
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-08-2011, 06:45 PM
 4. 20 keshilla per floke te bukur
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-03-2011, 08:11 PM
 5. bukur
  Nga animale nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-12-2007, 05:34 AM