Receta Gatimi

Lajme Flash nga Teknologjia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Bota Lajme Flash nga Teknologjia

  Te rejat Rreth Teknologjise!  Vazhdoni tek kjo teme, per lajme te shkurtra mbi teknologjine!

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Megavideo vs FBI

  Vazhon lufta me Kim Dotcom: themeluesi i Megaupload tani kerkon te ri-marr hyrjen ne 135 kompjuterat dhe hard disk-et qe jane sekuestruar nga auteritetet e rendit. Kjo kerkes eshte bere pasi ai mund te marr prova per tu mbrojtur gjate gjyqit ne akuzen qe i eshte bere per copyright.
  Problemi eshte se keto file jane te kriptuar dhe i vetmi qe mund ti zhbllokoj eshte vete themeluesi Kim Dotcom, dhe policia ka kerkuar qe ai te japi fjalekalimin e ketyre fileve me pare. Por Bosi i Megaupload, nuk eshte dakort me kete kerkes.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Yahoo! Axis

  Yahoo! ka leshuar nje software per desktop dhe telefona qe mund te ndryshoj eksperiencen tuaj e te kerkuarit dhe te shfletuarit informacione ne Internet  Yahoo! Axis mund ta shkarkoni nga kjo adrese: http://axis.yahoo.com

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Boot ne Windows 8

  Pas zhdukjes se butonit start dhe pas heqjes se pamjes Aereo nga Windows 8, nje tjeter funksion i thote lamtumire!

  Butoni F8 gjate ndezjes nuk do te kete me asnje efekt! Te gjithe e dim kete funksion qe na ndihmonte per tu futur ne Safe Mode apo kur kishim probleme.

  Microsoft ka shpjeguar se ky buton nuk eshte me i vlefshem pasi boot (hapja) e Windows 8 do te jete shume e shpejte.  Na ngelet veē te presim!


 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Per diten e sotme 30 Maj!

  Facebook-Opera
  Pas zerave qe Facebook do te blinte shoqerin Opera, titujt e kesaj te fundit jane rritur ne burs me 22%

  Apple
  Tim Cook, drejtori i Apple, ka leshuar nje deklarat per revisten All Things Digital, qe se shpejti do te hidhen ne treg produkte te jashtezakonshme.

  Twitter- Kinė
  Bllokohen vizitat per Twitterin nga Kina. Plus, aplikohet ēensure duke fshire mesazhet e perdorueseve qofte keta te njohur apo jo.

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Apple doli fitimtare ne konkurencen me Nokia, Motorola dhe RIM per Sim-Kartelat e reja "Nano Sim". Keshtu thuhet qe ne te ardhmen edhe pajisjet mobile do te prodhohen me te holla. Komisioni Europian ETSI te Premten e miratoi idene e Apple per prodhimin e Sim-Kartelave rreth 40% me te vogla sesa ato te tanishmet. "Nano Sim" do te vijne nga Apple. 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Windows Phone 8 te kete prozessor Snapdragon S4  Qualcomm e ka konfirmuar prodhimin e prozessoreve te pajisjeve te reja qe do te vijne me Windows Phone 8. Prozessoret do te jene MSM8960 Pro dual-core Krait (Snapdragon S4 Plus) dhe gjithashtu Kompanija konfirmoi se do te vijne edhe lloje te tjere me vone.

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Instagram shton perkrahjen e Nexus 7 dhe Flickr  Azhornimi i Instagram per Android ne versionin 1.2 ka sjelle perkrahjen edhe per Tabletin e ri te Google, Nexus 7 sidhe ate te Flickr duke u lejuar perdorueseve qe te ngarkojne fotot e tyre direkt nga Instagram ne sherbimin e shperdarjes se fotove Flickr. Perkrahja e Google+ mungon akoma.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Sa mire do ishte qe Google, Nexus 7 te kishte nje fotokamer mbrapa! Te pakten 8 MPx!

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Apple ka shitur 5 milion iPhone 5  Tashme eshte zyrtare: Apple ka shitur 5 milion iPhone 5 brenda fundjaves se pare! Keto statistika jane bere te ditura ne fundjaven nga dita e Premte deri te Dielen dhe keshtu versioni i ri i iPhone ka thyer rekordin e modeli paraprak iPhone 4S!

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Google Porn Search.xxx


  Search.xxx eshte faqja rose e nje motorri kerkimi.

  Youtube do te vendos quiz ne video  Youtube eshte duke testuar disa funksione per te shfaqur quize ne video. Kjo nuk eshte konfermuar akoma nga Google.

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Mega e Kim Dotcom pritet te hapet me 20 Janar!

  Per me shum info vizitoni me.ga


  Update


  Konfirmohen kutite e Microsoft Office 2013!


 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Mendova se kishin dale HDD ne oferte

  Sa shume perparim

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  hahahahahahahahhaahaha

  Eee... Ka ecur teknologjia me te madhe!

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ja dhe iPhone 5C dhe iPhone 5 Drop Test, dmth fortesia e tyre!  Ja dhe nje video midis iPhone 5 dhe HTC One

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Google eshte duke krijuar nje lente super teknologjike:
  A do te jete kjo e ardhmja e Google Glass apo e ekraneve te rinjė?

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Po flitet se mbi 75000 aparate te apple qe perdorin iOS dhe jane bere jailbrake, jane infektaur me nje malware i cili quhet AdThief. Infektimi shkon me shume per shvilluesit e aplikacioneve smartphone te cileve ju ndryshohet ID e reklames, por nuk perjashtohet rasti se perdorueseve u shfaqen reklama shtese.

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Nuk ka iWatch mė 9 Shtator!

  Ishte perfolur shume se Apple do ta prezantoje edhe oren e vet te shumepritur, te menēur, "iWatch" me daten 9 Shtator, ku pritet te prezantohen edhe dy iPhone-t e ri, por sipas nje raporti nga faqja 9to5Mac, nje gje e tille nuk do te ndodhe! Te pakten, iWatch nuk do te dale ne treg kete vit. Kjo e fundit thuhet se vetem do te "paraqitet" para publikut, ku shitja me pas do te filloje vitin tjeter.

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Fillojnė para-porositė pėr HTC Nexus 9 Tablet
  Google sot ka hapur para-porosite per Tabletin e vet te prodhuar ne bashkepunim me HTC, Nexus 9. Data e lansimit te tij zyrtar ne treg do te jete 9 Nentor. Tableti vjen me Android Lollipop 5.0 dhe ekranin 8,9". Nexus 9 eshte ne dispozicion per para-porosi ne modelin Wi-Fi me 16GB hapesire te brendshme per 399$ dhe 32GB per 479$.

  Ate mund ta porosisni nga web faqja e HTC, Amazon, Bestbuy dhe Play Store.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Lajme tė ēuditshme nga e gjithė bota
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 04-04-2013, 09:35 PM
 2. Shėrbimi pėr lajme propozohet nga krijuesi i Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2010, 02:27 PM
 3. Sport:Futboll disa lajme shkurt.
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 02:42 PM
 4. Lajme Flash
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-03-2008, 03:30 PM
 5. Ska lajme
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 08:03 PM

Etiketat pėr kėtė Temė