Receta Gatimi

10 Muzetė qe duhet te vizitoni kur jeni ne Londer


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Bota 10 Muzetė qe duhet te vizitoni kur jeni ne Londer

  London, Anglia eshte plot me muze. Ka nga ata qe jane te medhenje dhe ata me te vegjelit, por nese koha qe keni ne dispozicion eshte e shkurter, duhet te beni nje liste zgjedhjesh. Ja ato 10 qe ne ju rekomandojme.


  1. Victoria and Albert Museum

  Victoria and Albert Museum eshte nje nder muzete me te medhenje ne bote mbi artin dhe design. Aty mund te gjeni gjithēka libra, qeramik, fashion, orendi e shume e shume objekte te ndryshme.

  2. Science Museum

  Fjala Geeks, sdo te kishte kuptim pa nje muze te tille. Ne fakt do te shikoni shume paisje qe se keni fare iden se ēbejen apo si funksionojne. Sduhet ta lini pa vizituar.


  3. Wellcome Collection

  Ky vend eshte si parajsa. Do te gjeni shume gjera qe kane te bejne me mjekesine te nderthurura ne art. Mbi jeten dhe vdekjen.

  4. Natural History Museum

  Ju pelqejne Dinosauret? Gjithēka qe ka te beje me Natyren dhe Evolimin e saj. Nje shumellojshmeri objektes, fosilesh dhe mineralesh gjenden ne brendesi te ktij muzeu.


  5. London Zoo

  Femijet do te ngeleshin te shtangur nga numri i kafsheve qe gjendet ketu brenda, por dhe ēdo i rritur do te kishte mundesine te shikonte egersira qe nuk i takon shpesh ne rrugen e perditshme.


  6. Design Museum

  Vetem emri te rrengjeth mishin per ata qe jane te apasionuar mbi te bukuren. Objekte fenomenale me nje design unik dhe fantastik. Nuk duhet ta anashkaloni.

  7. British Museum

  Smund te mungonte dhe British Museum, mbi world art dhe artefacts. Hyrja eshte Falas.


  8. National Maritime Museum

  Gjithēka mbi old Britannia.


  9. Imperial War Museum

  Empire! Doni te dini armatimet dhe mjetet qe jane perdorur nga njerezimi gjate lufrave, jeni ne vendin e duhur.

  10. Museum of London

  Old Londinium, mban akoma ate stilin e vjeter Londinez si nga pamja dhe kulturat.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  te bukur qenkan kto, por un akoma nuk shkova ta vizitoj ate museumin ne Wien qe eshte Shpata e Skenderbeut, mburoja e ato tjerat... atje me pelqen shum te shkoj!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Londėr, e le e dashura, i ve flakėn vetes
  Nga olsii nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 09:40 PM
 2. Rita, mė e kėrkuara nė Londėr
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 03:11 AM
 3. Vende Mahnitese qe duhet ti vizitoni patjeter!
  Nga ReniX nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-11-2011, 10:28 PM
 4. Londėr, shitet shtėpia mė e shtrenjtė
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:40 PM
 5. 50 vende te cilat duhet ti vizitoni!
  Nga EMAUS nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-07-2009, 08:17 PM

Etiketat pėr kėtė Temė