Receta Gatimi

Asus me Windows 8 RT


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Smile Asus me Windows 8 RT

  Mbase duket e cuditshme, por deri tani asnje Kompani nuk ka paralajmeruar ndonje pajisje me Windows 8 RT (versioni ARM i Windows ! Sot ka ndryshuar gjithcka ku Asus paralajmeroi ne Computex se do te nxjerre ne treg pajisje me Windows 8 RT.  Kompanija paralajmeroi Tabletin 600 i cili ben pjese ne gamen e "Transformer" ku edhe ky mund te kthehet nga Tablet ne Laptop duke u karakterizuar edhe nga tastiera. Pajisja ka nje prozessor Quad-Core (kater berthamor) Tegra 3, 32GB hapsire, 2GB RAM, dhe ekranin 10.1 inē me rezolucion 1366x768. Sipas InfoWorld pajisja hybride peshon vetem 1,15 pound dhe eshte 3,33 inē i holle.

  Si tek te gjitha pajisjet me Windows 8 RT edhe Tableti 600 do te vije me Office 15 te instaluar. Pajisja do te kete gjithashtu nje kamere te pasme prej 8-megapixels me LED Flash (drite - blitz) dhe kamere te perparme prej 2 megapixels dhe Bluetooth 4.0. Karakteristika tjera jane Wi-Fi, GPS dhe NFC. Data e leshimit dhe cmimi jane akoma per tu bere publike. Ka gjasa qe ajo te vije nga fundi i ketij viti, ku edhe leshimi zyrtar i Windows 8 dhe Windows 8 RT do te behet ne Tetor.

  - - - Updated - - -

  Ja edhe nje Video nga nVIDIA per Tabletin 600 nga Asus!

  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 04-06-2012 mė 02:56 PM. Arsyeja: titulli

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. PC nga Asus me Windows 8 dhe Android
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 07:21 PM
 2. Vjen Asus Eee Pad
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 02:08 PM
 3. Asus paraqet laptop tredimensional
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-02-2010, 07:38 PM
 4. Sė shpejti smartbook nga Asus
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 08:57 PM
 5. Laptop me veshje dru (Asus)
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 01:08 PM

Etiketat pėr kėtė Temė