Receta Gatimi

Apple prezanton kompjutera te ri per linjen Macbook Air dhe Pro


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Apple prezanton kompjutera te ri per linjen Macbook Air dhe Pro

  Ket' vit ne WWDC Aple ka prezantuar MacBook Air te rinj, me azhornime harwerike. Prozessoret e rinj Ivy-Bridge do te arrijne shpejtesine deri ne 2GHz Core i7, me Turbo Boost i con ata deri ne 3.2GHz. Kamera e Facetime tani perkrahe 720p me ekran 1366 x 768 ne modelin 11-inē.


  Modeli 13 inē do te kete nje ekran me rezolucion 1440 x 900 dhe te dy do te vijne me Porta USB 3.0 dhe me kapacitet te RAM-it deri ne 8GB. Hapesira per ruajten e te dhenave tani do te zjerohet ne 512GB, ndersa cmimet do te fillojne nga $999 per opsionin baze, dhe deri ne $1099 oferten me opsionet me te shpejta. Ato do te fillojne shitjen sot.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ky Macbook Pro i ri eshte fantastik!


 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Nje si ky dua dhurat nga ty un Reni

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Nje si ky dua dhurat nga ty un Reni
  ta blej un kur te marresh dipllomen e arkitektit por jo tek kristali

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  eshte fantastik ai, po edhe cmimi 2100$... te sos

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  ta blej un kur te marresh dipllomen e arkitektit por jo tek kristali
  Po po e mora ca do heqesh pastaj

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Po kur te besh pallatin, do me japesh nje hyrje! Pse si mendove ti
  Un te bej me shkoll ti do shpetosh

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Po kur te besh pallatin, do me japesh nje hyrje! Pse si mendove ti
  Un te bej me shkoll ti do shpetosh
  Do te jap 2 po ma bej njher dhurat tani ti kete pastaj ti jap un ato

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jennifer Aniston prezanton linjėn e re tė parfumeve
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2011, 07:15 PM
 2. Apple prezanton MacBook Pro tė rinj
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 03:31 PM
 3. Apple lanson dy modele tė reja tė MacBook Air?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2010, 05:16 PM
 4. Apple do tė shfaq MacBook Air mė tė vogėl
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2010, 11:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė