Receta Gatimi

Kėpucėt me take tė larta nė tė cilat nuk lodhen kėmbėt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kėpucėt me take tė larta nė tė cilat nuk lodhen kėmbėt
  Dizajneri francez, Rafael Jang ka patentuar kėpucė me take tė larta me tė cilat femrave u garantohet komfort gjatė tėrė ditės. Kėpucėt e quajtura “R-Flex” kanė shufra tė ēelikta nė take, gel lateksi nė nėnshtresat e lėkurės dhe gomė tė injektuar nė materialin nėn kėmbė. Kushtojnė mė shumė se 400 euro, ndėrsa pėr komfort tė ecjes meritore janė taket e larta me pllaka elastike nga goma dhe lėkura, si dhe shufrat e ēelikta nė take. Nė kėpucė gjendet edhe njė pjesė e palakueshme nga ēeliku, i cili gjendet nė afėrsi tė gishtave, ndėrsa ėshtė u dizajnuar qė kėpuca tė jetė stabile dhe tė parandalojė dredhimin e kyēit tė kėmbės. Jang ka thėnė se inspirimin pėr krijimin e kėpucėve tė rehatshme e ka pasur para 12 vjetėsh, gjatė kohės sė vizitės sė njė fabrike, e cila ka prodhuar kėpucė tė dizajnuara pėr tė qenė fleksibile dhe qė mundėsojnė ecje natyrale. “Pas hulumtimeve nė fabrikė, kam gjetur zgjedhjen teknike pėr tė bėrė kėpucė fleksibil dhe tė rehatshme pothuajse sikur kėpucėt e baletit”, ka thėnė rangu.

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  boh...me duket pak e cuditshme qe te mos lodhen kembet, se di nese do te na bjere ndonjehere rasti ti provojme. me kete cmim qe kane. megjithate nje shpikje me mend....nese do te ishte e vertete qe nuk te dhembin kembet. se mua pas 1 ore me duhet ti heq takat.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cilat jane ato 3 gjera pa te cilat s'dilni dot nga shtepia
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-07-2013, 09:48 PM
 2. Kepucet prej Buke!
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 09:22 PM
 3. Itali, alarm per temperatura te larta
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-05-2009, 09:46 PM
 4. Vdekja foshnjore, me e larta ne BE
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2008, 05:12 PM
 5. Top 10 ndėrtesat mė tė larta deri nė vitin 2010
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2007, 05:06 PM