Receta Gatimi

Dy versione te ri smartphone nga Sony - Xperia Miro dhe Xperia Tipo (Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Thumbs up Dy versione te ri smartphone nga Sony - Xperia Miro dhe Xperia Tipo (Video)

  Sony ka prezantuar dy pajisje te reja me te vogla ne linjen e vet te smartphone-ve. Te dyja pajisjet do te vijne ne treg ne muajin Gusht dhe ato do te kene si sistem Operativ Android Ice Cream Sandwich.


  XPeria Tipo do te vije ne Europe me opsionin per vetem 1 SIM-KARTELE ndersa vellai i tij do te arrije ne Azi me dy te tilla. Smartphone-t ndihen shum te lehte ne dore dhe kane nje ekran TFT prej 3.2-inēesh me rezolucion 480 x 320 dhe prozessor 800MHz. Kamera eshte gjithashtu prej 3.2 mega pixel dhe nje vrime per ruajtjen e te dhenave, MicroSD.

  Xperia micro e zgjeron ekranin ne 3.5 inē dhe zgjon edhe pixelet e kameres ne pese, megjithse nuk do te gjeni sensorin Exmor R i cili la pershtypje ne pajisjet paraardhese. Sidoqofte te dyja pajisjet nuk do ju befasojne me specifikat e tyre tenkike, por me cmimet e tyre mbase. Xperia Tipo do te vije ne Gusht dhe do te kushtoje £100 (lme pak se $155), ndersa versione pak me i madh Xperia miro do te arrije nje muaj me vone dhe do te kushtoje £150 ($232). Me posht mund te shikoni videot e te dy telefonave.

  Kodi:
  http://www.engadget.com/2012/07/10/sony-xperia-miro-and-xperia-tipo-hands-on-video/

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Paska ndryshuar komplet stil Sony!
  Skam patur asnjeher sony xperia!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Keshtu nuk qenka keq

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sony prezanton Xperia Tablet Z me FullHD
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 12:25 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-02-2013, 02:21 AM
 3. Sony konfirmon Xperia SL
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2012, 05:37 PM
 4. Zbulohet Sony Xperia Tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2012, 05:56 PM
 5. Sony Ericsson XPERIA X10
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2009, 05:31 PM

Etiketat pėr kėtė Temė