Receta Gatimi

iPhone 5 te kete ekran me madhe dhe me i holle


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile iPhone 5 te kete ekran me madhe dhe me i holle

  Nje raport i bere nga Wall Street Journal thote se ekrani i iPhone 5 do te vije me i holle. Aktualisht ekrani eshte ne zhvillim e siper nga partneret Aziatik te Apple dhe qe pritet qe lansimi i Smartphone-t TOP te Apple te behet nga fundi i ketij viti.


  Duke u bazuar ne raportin e WSJ, tre partnere te Apple: Sharp, Japan Display dhe LG Display jane duke prodhuar "panelet per iPhone-n e ri, duke perdorur te ashtu quajturen in-cell technology". Teknologjia e re, sic thuhet ne artikull eleminon nevojen per nje shtrese te dyte te ekranit te ndjeshem ne prekje ngaqe ajo integron sensore direkt ne ekran. Nje teknologji e tille do ta bente ekranin me te holle dhe kualitetin e fotografise me te larte.

  Artikulli thote gjithashtu se tre prodhuesit ne fjale jane duke hasur probleme ne prodhimin e ekraneve te reja, pasiqe ata e kane nje sfide te vertete me kohen qe Apple zakonisht e lanson iPhone-n e ri. iPhone i ri i Apple pritet te leshohet ne vjeshte te ketij viti dhe te kete ekran me te madh duke konkuruar keshtu me ngusht me Galaxy SIII-shin e Samsung. Ekrani i ri pritet te kete diagonale prej 4 inēesh duke rritur keshtu diagonalen e iPhone aktual qe eshte 3,5 inē. Nese ekrani eshte rritur, kjo do te shenohet si hera e pare qe iPhone ka marre nje ekran me te madh. Me rritjen e ekranit, Apple mund te kompesoje rritjen e peshes qe zakonisht do te vije kur te aplikohet nje ekran me i madh.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Me shume se i holle, shpresoj te jete me i madh! Me aq sa ka ngel Apple, veshtire se do bej perpara me i5!

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Ja dhe pamja e mundshme qe do te kete iPhone 5


 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Me cfar cmimi mund te vi apo sikurse 4

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Me cfar cmimi mund te vi apo sikurse 4
  dicka e ngjajshme besoj...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Majer: S'ka gjasa qė tė ketė Shqipėri tė Madhe
  Nga Erinaa nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2013, 05:19 PM
 2. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-09-2012, 05:25 PM
 3. iPhone 5 mund te vi me ekran me te madh
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 10:59 AM
 4. iPhone 5 me ekran prej 4 inēėve
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 07:33 PM
 5. USB 3.0 do tė ketė shpejtėsi 10 herė mė te madhe se USB 2.0
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 09:32 PM

Etiketat pėr kėtė Temė