Receta Gatimi

Build final i Windows 8 RTM eshte 8888 ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Build final i Windows 8 RTM eshte 8888 ?


  Para pak oresh u shfaq se Build (ndertimi) aktual i Microsoft per Windows 8 RTM ishte build 8523. Tani webfaqja e njejte qe e nderpreu lajmin konfirmon se versioni final i numrit te ndertimit (build) do te shkoje tutje.

  WinUnleaked.info konfirmon se Build final per Windows 8 RTM do te jete "8888.16384.win8_rtm.120724-1555". Gjithashtu nje post ne Twitter nga Administratori i faqes, "Canouna" , thote se nenshkrimi i fundit i kandidatit RTM mund te behet sot me vone apo neser heret.

  Microsoft tashme ka paralajmeruar se RTM komplett per Windows 8 pritet te behet diku nga javet e para te Gushtit. Ne kemi vete nje jave larg dates 1 gusht, keshtu qe koha duket te jete afrouar goxha shume. Kur versioni final RTM te kete arritur, ai do te hidhet ne disqe dhe do te dergohet tek prodhuesit e PC-ve per ta instaluar ne PC-te e rinje, me gjith disqet te cilat do te paketohen ne Shitoret Retail; leshimi final i Windows 8 eshte caktuar te behet me 26 Tetor.

  Kompanija tashme ka paralajmeruar se perdoruesit e Sistemeve Operative Windows XP, Vista dhe Windows 7 do te mund t`i bejne upgrade ne Sistemin e ri Operativ Windows 8 per vetem 39,99$ duke filluar nga data e lansimit te tij deri me 31 Janar 2013. Ata te cilet blejne nje PC te ri nga tani deri me 31 Janar do te kene mundesi t`i bejne upgrade ne Windows 8 per vetem 14.99$.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Mund te behet upgrade?!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Mund te behet upgrade?!
  Upgrade nga kush ? Nese e ke fjalen per Windows 8 Release Preview te kalosh ne RTM akoma nuk e di as une... pyeta ne ate forumin WinUnleaked dhe po pres te me kthejne 1 pergjigje...

  update

  ISO-te e Windows 8 RTM do t`i kemi ne forum sapo te jete lansuar ai!

  Stay tuned, stay Lirentas!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Thnx Ice! Je njish!

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Tek Windows 8 Build List eshte shtuar edhe:

  9200.16384.win8_rtm.120725-1247 (RTM Candidate ~ Still Windows 8 build, not from WinMAIN branch so not Post-RTM / Windows 9)

  pra Windows 8 RTM do te jete numri build me lart!

  Presim cfare do te thote Microsoft neser!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Zyrtare: Build 9200 eshte versioni final per Windows 8 RTM
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-07-2012, 04:07 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-06-2012, 03:22 PM
 3. Windows 8 Consumer Preview ėshtė build 8250
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 12:47 PM
 4. Windows 8 Beta Candidate build 8220
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 09:19 PM

Etiketat pėr kėtė Temė