Receta Gatimi

Microsoft konfirmon: Windows 8 RTM eshte gati


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Microsoft konfirmon: Windows 8 RTM eshte gati


  Me ne fund u konfirmua edhe zyrtarisht nga Microsoft se Windows 8 RTM ka perfunduar fazen e zhvillimit. Por Windows 8 RTM nuk do te jete i gatshem per shkarkim gjate kesaj jave, por ai do te jete i gatshem me daten 15 Gusht. Me heret ne forum patem postuar lajmin se Windows 8 RTM do te ishte i gatshem per shkarkim me daten 1 Gusht ose me se largut nga java e pare e muajit Gusht, por me konfirmimin e fundit te bere zyrtarisht nga Microsoft, e shohim qe ai do te vije nje jave me vone asaj qe ishte thene. Sic shkruan ne blogun e Windows, Zhvilluesit (eng. Developers) do te mund ta shkarkojne Windows 8 RTM nepermes abonimit te tyre MSDN dhe Profesionalistet e IT-se do te kene mundesine ta testojne ate gjithashtu nepermes abonimit te tyre TechNet. Me 16 gusht konsumatoret qe kane nje abonim ne Microsoft Software Assurance per Windows do te kene mundesine te shkarkojne Windows 8 Enterprise Edition nepermjet Volume License Service Center (VLSC). Me 20 gusht konsumatoret me Volume License pa Software Assurance do te kene mundesine ta blejne Windows 8 permes Microsoft Volume License Resellers me daten 1 Shtator.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Qenka i fiksum Ice mbas Win8,te pelqeka shume me duket.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  haha Kliton (:, e kam mbushur forumin vetem me kto temat e Windows 8, por ngaqe doja te ju mbaja ne informacion e siper per me te rejat rreth tij, por derisa te leshohet per shkarkim nuk do hap me tema te reja.

  Windows 8 edhe une mezi po e pres!

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Jo shume mire e ke bere,rrofsh per kete pune,sepse dhe une nga ty po rri i azhornuar per Windows 8,por me sa kam kuptuar me zor po pret te dali Win8 ,kurse une isha keshtu para se te dilte Win7,me zor e kam pritur deri sa doli finali,edhe perse i kisha testuar te gjithe versionet Beta(Testues)

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  haha, ashtu eshte mezi e presim dhe me vone pastaj kenaqemi me 5min duke punuar me te

  ja edhe disa foto gjate instalimit te Windows 8 RTM ne nje TABLET!

  1.jpg^2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft konfirmon: Windows 8 RTM javen e pare te Gushtit
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-07-2012, 05:41 PM
 2. Microsoft konfirmon lansimin e IE9 me 14 Mars
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 05:54 PM
 3. Windows Vista Service Pack 1 ėshtė gati pėr shkarkim
  Nga Real-Love nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-03-2008, 04:09 PM
 4. Microsoft liron ēmimin e Vistas gati pėrgjysmė
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2008, 07:06 AM

Etiketat pėr kėtė Temė