Receta Gatimi

Ajo


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
  1. #1
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26

    Zemer Ajo

    U zgjova heret ket' mengjes dhe pash qe ishte dita e mire, thash hajt po dal 1 her... mora kafene me vete, cigaret dhe dola. Ishte ver8 1 dite e bukur saqe te them te drejten, rralle here kisha pare 1 dite te tille ketu! Duke ecur, ne mendje me rrinte vetem Ajo! Kur shikoj, e shoh ate stol, ate stol qe kur e pash ndjeva mall! Me kujtoi menjehere ate pasdite kur isha i ulur aty dhe po flisja me Ate! U ula perseri dhe per 1 here mu duk sikur isha prap ate dite. Nxora telefonin nga xhepi dhe po e shikoj... po shikoj Ate foto, duke shikuar foton i ndjiej edhe ca lot qe po rrjedhin... ndjeva ver8 mall per Ate, saqe me dukej sikur po me mungonte nje pjese e zemres time, nje pjese e imja! Ehhh... qe do ti, lot, kafe, cigare u bo aty... Haha, ne ate gjendje dhe me dilte edhe e qeshura! Me kujtoheshin fjalet e Saj dhe me vinte te qesh, por lotet s`ndalnin... qesh & qaj... do mendoje qe s'isha mire nga koka!
    Ajo me bente te qesh, te qaj, te mendoj, t`a kujtoj, me 1 fjale Ajo me bente te ndihesha une! Isha zhytur aq thelle ne mendime, saqe mendoja qe isha dikund tjeter fare! Me kujtoheshin edhe ato momentet kur behej me nerva por gjithmone me qeshte komplett fytyra kur lexoja dicka prej Saj. Imagjinoja sikur ta shihja ne ate moment... nuk do i kerkoja te me falte, nuk do filloja t`ja lodhja koken me shpjegime, por do ja thoja vetem ate fjale qe Ajo kurr nuk e degjoi nga un ashtu sic e meritonte! Vetem do i thoja qe une te doja gjithmoneee me shpirt & me zemer!!! Sa here e kujtoj ate kohe, ndjiej mall, merzitem, qesh kur i kujtoj fjalet e Saj, por 1 gje qe me vret me se shumti eshte kjo qe une nuk dita t`ja kthej ate dashuri sic Ajo e meritonte! Kjo gje me lendon shume dhe mund te mendosh qe jam me i keqi... njeri pa ndjenja, qe luajta edhe me ndjenjat e Saj, mund te me thuash cdo te zeze... por kurr nuk mund te thuash se ajo cfare kisha brenda ne zemer per Ate nuk ishte e ver8!
    Ajo nuk u' beson me fjaleve te mija, per Tė jam dikush qe e lendoi pamase edhe pse Ajo nuk e meritonte aspak!! Por me beso, u mundova qe ne fillim mos ta lendoja, por e bera e prisha fare... Thjeshte po te ishe Ti aty duke me pare, edhe vetem per 1 sekonde, do ta kuptoje se cfare u mundova te t`shpreh, do ta kuptoje qe ne zemren time hyre dhe mbete vetem Ti.

  2. #2
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Sa shkrim i bukur....dashuria thone se te bene poet...shkrimtar...hahahahhaa

  3. #3
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    nga1her po dilkan disa fjale nga fundi i zemres...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Etiketat pėr kėtė Temė