Receta Gatimi

Samsung: Kemi shitur me shume se 20 milion Galaxy S3


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Samsung: Kemi shitur me shume se 20 milion Galaxy S3


  Nga fundi i muajit Korrik, Samsung lajmeroi se Smartphone-i me i ri i tyre, Galaxy S3 ishte shitur me shume se 10 milion here qe nga data e lansimit te tij ne fund te Majit. Sot, Samsung tha se ka kaluar edhe nje shifer tjeter rekord te shitjes se Smartphone-it te vet me Android 4.0

  Ne nje komunikate per shtyp ne gjuhen Koreane, Samsung tha se tani ka shitur me shume se 20 milion Galaxy S3 brenda 100 ditesh. Kjo eshte nje arritje goxha e madhe dhe tregon qe Samsung zyrtarisht ka Smartphone-in me Android me te shitur ne treg.

  Samsung gjithashtu nxori edhe nje tabele ku tregohej se sa pajisje jane shitur ne tre kontinentet. Gjashte milion pajisje jane shitur ne te gjith Europen, ndjekur keshtu me 4.5 milion ne Azi, me perjashtim te Korese ku Samsung ka shitur 2.5 milion pajisje; kater milion te tjera jane shitur ne Ameriken veriore.

  Ky lajm erdhi pak dite perpara se Apple te lajmeroje per lansimin e iPhone 5 i cili do te ndiqet nga afer pas lansimit te tij. Duke u bazuar ne ate se sa shume pajisje me iOS jane prodhuar, disa analiste po pretendojne se Apple mund te shese 10 milion iPhone 5 brenda javes se pare te lansimit te tij.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Dmth 20 Milion x $500 njesi = 10 000.000.000 WOWWWWWWW!

  ky si kosto nuk i kap as 100 Dollar!

  OMG ēfare fitimi....

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  E ka qare ket S3,dhe ka pasur shume shitje vertet.

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  E ka qare ket S3,dhe ka pasur shume shitje vertet.
  Ketu, versioni 16GB, ngjyra e bardhe kushton 529 euro!

  Kodi:
  http://www.ditech.at/artikel/SMS0050/Smartphone_SAMSUNG_i9300_Galaxy_S_III_16GB_white.html

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung Galaxy S4
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-12-2012, 12:03 PM
 2. 9 Milion porosi per Celularin Samsung Galaxy S3
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-05-2012, 05:33 PM
 3. iPad i shitur mė shumė se PC
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 05:55 PM
 4. Zyrtarizohet Samsung Galaxy S II dhe Galaxy Tab II
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-02-2011, 04:35 PM
 5. Kuader rekord shitur 72 milion dollar(foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-05-2007, 03:07 PM

Etiketat pėr kėtė Temė