Receta Gatimi

222.000 Dollare per 24 "kenge ilegale"


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  I Habitur 222.000 Dollare per 24 "kenge ilegale"


  Ne procesin e "File-Sharing" (ndarjes se skedareve) punet po shkojne nje pas nje. Pak pas denimit te nje djaloshi Amerikan per shkarkimin e 30 kengeve ilegale ne internet qe i kushtoi 538.000 Dollare, u paraqit edhe nje mosmarreveshje tjeter ne mes nje personi privat dhe nje Industrie te muzikes. Edhe ketu akuza e denimit nuk ngeli keq.

  Denim horror

  Sic raporton PC-Advisor, avokatet e Thomas-Rassets duan t`a kundershtojne procesin. Ato kane paralajmeruar se do te shkojne tek Gjykata Supreme (Suprem Court), por nese me te vertete do te vije puna deri aty, eshte akoma pikepyetje. Te gjitha rastet e ketij lloji, Gjykata Amerikane i ka refuzuar. Edhe nese varet vetem tek vendimi, mund te flitet prej fatit ne pafat, ngaqe Industria e Muzikes i kerkoi Thomas-Rasset nje demshperblim ne shume parash prej 1,38 Milion euro, por kjo ishte edhe per Gjykaten Amerikane shume e larte.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  ai vetem te vrasi veten

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin


  Ne procesin e "File-Sharing" (ndarjes se skedareve) punet po shkojne nje pas nje. Pak pas denimit te nje djaloshi Amerikan per shkarkimin e 30 kengeve ilegale ne internet qe i kushtoi 538.000 Dollare, u paraqit edhe nje mosmarreveshje tjeter ne mes nje personi privat dhe nje Industrie te muzikes. Edhe ketu akuza e denimit nuk ngeli keq.

  Denim horror

  Sic raporton PC-Advisor, avokatet e Thomas-Rassets duan t`a kundershtojne procesin. Ato kane paralajmeruar se do te shkojne tek Gjykata Supreme (Suprem Court), por nese me te vertete do te vije puna deri aty, eshte akoma pikepyetje. Te gjitha rastet e ketij lloji, Gjykata Amerikane i ka refuzuar. Edhe nese varet vetem tek vendimi, mund te flitet prej fatit ne pafat, ngaqe Industria e Muzikes i kerkoi Thomas-Rasset nje demshperblim ne shume parash prej 1,38 Milion euro, por kjo ishte edhe per Gjykaten Amerikane shume e larte.
  fakti ngelet ai qe ka qene mbyllni internetin dhe zgjidhet ky muhabet gjoba duhej bere atij i i beri sh apo up ne net.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft: Surface do te kushtoje "300 deri ne 700 Dollare"
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2012, 09:36 PM
 2. 538.000 Euro denim per 30 kenge "ilegale"
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-09-2012, 03:44 AM
 3. Johnny Depp: 100 Milion Dollare per "Piratet e Karaibeve 5"
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-08-2012, 01:26 AM
 4. Kompjuteri i "parė" i Apple shitet nė ankand pėr 213,600 dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-12-2010, 03:23 PM
 5. "The Dark Knight" arrin shifrėn njė miliard dollarė
  Nga Kliton nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 10:34 AM

Etiketat pėr kėtė Temė