Receta Gatimi

Vintage Vienna: Wiena ne kohet e vjetra (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Foto Vintage Vienna: Wiena ne kohet e vjetra (foto)

  Si u vishnin vizitoret e Praterit ne vitin 1900 ? (Praterstern, zone ne Wien e cila njihet si "Zona e Lojerave"). Cilat makina parkoheshin ate kohe perpara Wiener Café Prückel? (Cafe Bar). Si dukeshin rruget para 60 viteve ? Ketyre pyetjeve u pergjigjet Vinntage Vienna, nje "Projekt Udhetimi ne Kohe" i perpunuar dhe drejtuar nga Michael Martinek, Pronar i Labelit te Muzikes Fabrique Records dhe partnerja e tij Daniela Horvath.
  Vinntage Vienna ka hapur edhe fanpage-n e vet ne Facebook ku mund te shikoni me shume fotografi te Wienes ne kohet e vjetra.
  Café Prückel (Sammlung Wolfgang Weihs).
  Ne foto nje dyqan ushqimore ne rrugen Schmalzhofgasse (vitet 1930).
  Ne foto: Sheshi i Philip-it i cili u bombardua nga aleatet dhe mbyti gati 300 njerez.
  Ne foto: Wiener Prater ne vitin 1900.
  Ne foto: Karlsplatz me pamje nga Kisha e Karlit.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Shume te bukura keto foto

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Rikujtojme kohet femijrore
  Nga lettas nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-05-2013, 10:55 PM
 2. Show: Vienna Products Collection
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-09-2012, 09:08 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2012, 06:37 PM
 4. Vienna Autoshow: Trend dhe Performance
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2012, 08:49 PM
 5. Foto Te Vjetra Te SHQIPERISE
  Nga daku323 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 11:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė