Receta Gatimi

ZOT....!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Unhappy ZOT....!  ZOT....!
  Me krijove me miresine Tende...
  Me lejove te shijoj bukurite e natyres....
  me lejove te eci mbi toke...
  me dhe mundesine te shikoj horizontet e bukura...
  ... me bere te thith ajrin e paster te mengjeseve..
  te prek vesen mbi lulet e kopshteve te bukura....
  Je ti Ai i Cili me lejove te shijoj Krijimin Tend..
  Te loz me shoke....
  te ndjej perkedheljet e prinderve...
  te them fjalen Nene...
  te jetoj ne krahet e Babait...
  te ndjej ngrohtesine miqve...
  te eci...
  te flas...
  te shikoj....
  Dhe te gjitha keto fale Teje o Miresi dhe Meshire per cdo njeri..
  Por Ti krijove dhe semundjen....
  Krijove vuajtjen....
  krijove dhimbjen...
  i krijove te sprovosh se sa mund te duroje njeriu...
  Eh..Njeriu....duket i dobet....
  Por ka nje force te brendshme qe vec Ti e din se sa e madhe eshte....
  Ka kohe qe nuk mundem me te eci....
  Ka kohe qe nuk po mundem me te luaj me shoke....
  Nuk mund te dal me prinderit..
  Prinderit......
  Sa mahnitese kjo fjale....
  Te mahnit forca e tyre ...
  edhe pse dhimbja e tyre eshte tejmase e madhe perseri ata kan force ta fshehin perpara femijes....
  kane force te fshehin dhembjen dhe te nxjerin ate pak buzeqeshje qe mund te gjendet ne zemren e tyre...
  sepse te shohesh femijen ne karroce duke u perpelitur nga dhimbjet....
  eshte e tmerrshme....
  Asnjehr nuk e dime se cmund te na ndodhi...
  sot jemi ne kembe....
  neser te paralizuar e ne karroce...
  sot duke qeshur mes miqve...
  neser duke u perpelitur ne shtrat....
  ku nuk do mund te ndjesh me arome gezimi...
  sepse trishtimi dhe dhimbja te kane mbuluar...
  o Zot.....
  me ka mar malli te eci....
  me ka mar malli te shkoj ne faltore....
  Me ka mar malli te rri mes shokesh mes vellezerish...
  Kam harruar shijen e hapave...
  kam haruar shijen e buzeqeshjes...
  me mbeten vec kujtime...
  dua te hedh nje hap....
  dua te ndjej nje prekje...
  dite te numeruara....
  fat i shkruar...
  Jete e caktuar...
  Por nuk trishtohem....
  Sepse jeta eshte dhurate nga Zoti....
  Dikush jeton me gjate...
  e dikush jeton me pak...
  dikush jeton ne lumturi...
  e dikush nuk e njeh kete fjale....
  Shprese shprese shprese...
  Shprese se ndoshta kjo eshte ne te miren time...
  dhe vajtim nese eshte ne te keqen time...
  O Zot nese eshte me mire te vdes, merma jeten sa me shpejt...
  nese eshte me mire te jetoj, ma largo mundimin....
  me ler te eci....
  me ler ti fshi lotet ne faqe nese time... babait tim.. motres time... velezerve te mi....
  Nuk e di sa do zgjasi...
  por di qe nena nuk me la dhe nuk do me ler kurr vetem....
  Eja nena ime prane meje..
  te kam dheme shum mundime..
  shum lot...
  mi bej hallall te gjitha....
  me hapat e tu me bej te ndjej edhe nje her flladin e eres ne fytyren time....
  Ju dua te gjitheve....
  Sot jam...
  Neser ndoshta nuk do te jem....
  Nje fjale po ju them...
  Jeta eshte dhurate e Zotit...
  Madherojeni per cka ju dha...
  Por mos harroni dicka...
  Sot jeni.... Neser ndoshta jo me.....!
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga labja; 02-11-2012 mė 04:50 PM.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  ZOT TE LUTEM !!
  Nuk tė kėrkoj mrekulli apo vizione, por forcėn pėr t'u pėrballur me pėrditshmėrinė...Mė ruaj nga frika e humbjes sė diēkaje nė jetė...Mos mė jep atė ē'ka dėshiroj, por atė qė kam nevojė...Mė mėso artin e hapave tė vegjėl...!!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Zot mos na spovo ne sprova te renda(me beri te lotoj ky shkrim)

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Me teper se sa te mbush syt me lot.....ky shkrim te ben te kuptosh shum....
  mjafton kaq te lexosh ...

  Asnjehr nuk e dime se cmund te na ndodhi...
  sot jemi ne kembe....
  neser te paralizuar e ne karroce...
  sot duke qeshur mes miqve...
  neser duke u perpelitur ne shtrat....
  ku nuk do mund te ndjesh me arome gezimi...
  sepse trishtimi dhe dhimbja te kane mbuluar...

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Pse me bere kaq impulsive...e njekohsisht kaq te ndjeshme....pse

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  e dashur e di si thote mami im perher"zot te keqen mos na jep aq sa ke"sepse ka keq e me keq tek sheh ate femije te paralizuar vertet qe lotet ste mbahen jo per meshire por sepse pak nga pak brenda tij shuhet deshira per te jetuar ne kete shtet qe nuk ka qendra rehabilitimi,shkolla adekuate,financim ,rimbursim ,ndihme na iken mendja ne qe i kemi te dyja

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Zot...te lutem...ndihmoji gjithe njerzit...cfare do lloj problemi te kene...sic iu jep atyre hallet...jepi edhe zgjidhjet...

  me ndihmo edhe mua...sepse ndonjehere kam shume nevoj per ndihmen tende!....

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Zot shume deshira endrra kam ne jete...nuk kerkoj te realizohen te gjitha...absolutisht qe jo...vetem dua qe ndonjehere syt e tu te kthehen nga une....

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Me Zotin kalo dhe detin, pa tė mos kapėrce as pragun....

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Zot tė lutem ! Nuk tė kėrkoj mrekulli apo vizione, por forcėn pėr t'u pėrballur me pėrditshmėrinė... Mė ruaj nga frika e humbjes sė diēkaje nė jetė... Mos mė jep atė ē'ka dėshiroj, por atė qė kam nevojė... Mė mėso artin e hapave tė vegjėl...!

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  O Zot...me dhuro paqen per te pranuar ate cka nuk mund te ndryshoj.....Guximin per te ndryshuar ate qe mundem dhe urtine per te njohur ndryshimin!

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  O zotttttttttttt....te urrejjjjjj....do jetoj vetem te zhduke egzistencen tende.....nuk u lodhe me mua?....kaq i babzitur paske qene

 13. #13
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  O zotttttttttttt....te urrejjjjjj....do jetoj vetem te zhduke egzistencen tende.....nuk u lodhe me mua?....kaq i babzitur paske qene
  Shhhhhhhhhhh do merziten besimtaret


 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Zot me jep forc ti pranoj sfidat e jetes.

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  ...Zot...nuk mund ta them dot me fjalė.....Tė lutem...a mund tė mė dėgjosh nėpėrmjet zemrės...?

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  bravo labe ,
  keto frasa jane shum prekse , dhe perkasin me jeten reale qe jetojme ,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi