Receta Gatimi

Kėrkonin bombė, por gjetėn njė tė porsalindur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kėrkonin bombė, por gjetėn njė tė porsalindur

  Njė grup ushtarėsh polakė tė ISAF-it nė Afganistan janė kapur plotėsisht nė befasi, kur po ekzaminonin njė pako tė dyshimtė pėr bombė, por nė tė gjetėn njė fėmijė tė porsalindur.

  Ngjarja ka ndodhur nė veri-lindje tė provincės Kunar, ku ushtarėt kujtuan se kishin gjetur njė bombė pėr ta caktivizuar, ndėrsa aty ndodhej njė foshnjė, jo mė shumė se dy ditėshe.

  “Kishim dhėnė alarmin pėr njė bombė artizanale tė vendosur nga talebanėt, dhe kishim marrė tė gjitha masat pėr rastin. Por ishte njė surprizė e madhe kur dėgjuam se dicka brenda pakos lėvizte”, tha njė zėdhėnės nga baza ushtarake e njėsisė polake.

  Sipas njė gazete lokale, ushtarėt kanė zbuluar kapakun e kartonit dhe gjetėn brenda njė tė porsalindur tė gjinisė femėrore tė mbėshtjellė me peshqir. Menjėherė foshnja ėshtė transportuar nė bazė, ku ėshtė vizituar nga mjekėt tė cilėt e kanė gjetur nė gjendje tė mirė shėndetėsore.

  Situata ka qenė pak komike dhe e silkletshme pasi struktura nuk ka qenė e pėrgatitur pėr tė ndihmuar dhe ushqyer njė porsalindur. Por mė vonė njė ushtar ėshtė ngarkuar me njė “mision special”: Tė shkonte tek farmacia afėr qendrės sė banuar pėr tė blerė njė biberon, qumėsht dhe ushqim pėr tė porsalindurit.

  Tani fėmija, sė cilės iu vu emri Pola, nė kujtim tė vendit nga vinin ushtarėt qė e shpėtuan, do t’i dorėzohet autoriteteve qeverisėse afgane qė duhet t’i gjejnė prindėrit, ose ta dorėzojnė nė njė qendėr pėr tė mitur.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  E degjova para dy javesh ne lajme! Por me duket se ata ushtaret ishin italian!

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  sa gjynah o zot.....po i porsalinduri cfaj ka qe torturohet kshu
  si degjoj dot kto lajme

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  nga nje an ka qen me fat

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 07-09-2012, 07:18 PM
 2. 20vjecarja gjermane fut ne frigorifer foshnjen e porsalindur
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-12-2008, 09:58 PM