Receta Gatimi

Zyrtare: Skype do te zevendesoje Windows Live Messenger ne 2013


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Zyrtare: Skype do te zevendesoje Windows Live Messenger ne 2013


  Me heret ishte raportuar per planet e se ardhmes te Microsoft per sherbimin e mesazhimit te castit dhe thirrjeve me kamere, Windows Live Messenger se ky i fundit nuk do te jete edhe per shume kohe ne dispozicion. Tani, Kompania ka lajmeruar zyrtarisht se Windows Live Messenger dhe Skype do te bashkohen ne nje sherbim te vetem.

  Microsoft e ka konfirmuar se Windows Live Messenger do te ndaloje funksionimin e tij ne te gjith boten ne cerekun e pare te vitit te ardhshem por me perjashtim te Kines, ku Windows Live Messenger do te vazhdoje te funksionoje. Prozesi i sjelljes se qindra miliona perdorueseve te te dyja sherbimeve sebashku tashme ka filluar, me leshimin e fundit te klientit te Skype per Windows dhe Mac (versioni 6.0) duke lejuar perdoruesit qe te futne sign in me nje Microsoft konto (njohur me heret si Windows Live ID).  Kompania ka premtuar se ato perdorues te Windows Live Messenger te cilet do te kalojne ne Skype, do t`u prezantoje "disa oferta speciale me vone ket' vit nese i ftoni edhe shoket tuaj ne kete sherbim", dhe nese nuk e keni bere kete akoma, ju inkurajon juve te shkarkoni versionin e fundit, te futeni sign in me nje Microsoft Konto dhe t`i perjetoni experiencat e reja vet.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  sa inatttttt.......asnjeher sme ka pelqyer skype

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  skype eshte klienti me i mire per video thirrje! Edhe ashtu nuk do humbasim gje se te gjitha kontaktet qe kemi ne msn do kalojne ne skype!

  Do me mungoje msn se pothuajse jam rritur me te por prap se prap ky avancim i Microsoft jo i keq !

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  skype eshte klienti me i mire per video thirrje! Edhe ashtu nuk do humbasim gje se te gjitha kontaktet qe kemi ne msn do kalojne ne skype!

  Do me mungoje msn se pothuajse jam rritur me te por prap se prap ky avancim i Microsoft jo i keq !
  ahaaa......thjesht do shkrihen me nj tj....
  por prap...dhe un jam mesuar me msn.........skype me duket si shum kot...

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  op do behen 1, por 1 dicka e keqe eshte tani me skype & msn, sepse nese lidh 1 konto te Microsoft (ex: Windows Live ID) me Skype, nuk mund te lidhesh edhe 1 tjeter!

  Cfare dmth kjo ? Nese ke lidhur skype personal padashje me e-mail te punes, e-mail privat nuk do mund ta lidhesh me me skype personal! Pra duhet hapur tjeter konto ne skype per t`i sinkronizuar kontaktet!

  Kjo gje s`po me pelqen aspak mua!!

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  pfff...ca lemshi...
  besoj se do hapet ndonje tj rrjet social qe ngjan me msn....

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  pfff...ca lemshi...
  besoj se do hapet ndonje tj rrjet social qe ngjan me msn....
  hahahahahahahahahahaha

  beso kam qesh me lot

  hahahahahahahahahaaha, pa t`keqe tonen

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hahahahahahahahahahaha

  beso kam qesh me lot

  hahahahahahahahahaaha, pa t`keqe tonen
  ......ma thuaj te qesh dhe un

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  lol po me ate rreshtin e fundit qe ke shkruajtur: "besoj se do hapet ndonje tj rrjet social qe ngjan me msn...."

  hahahaha skype do jete ai qe do e zevendesoje pra... S`ka mundesi te dale tjeter msn...

  loool

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ka dal versioni i ri per skype ne Win 7?

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  lol po me ate rreshtin e fundit qe ke shkruajtur: "besoj se do hapet ndonje tj rrjet social qe ngjan me msn...."

  hahahaha skype do jete ai qe do e zevendesoje pra... S`ka mundesi te dale tjeter msn...

  loool
  me fal po pse esht e pa mundur. cf ka te cuditshme . Twitter....Myspace......tumblre.... nuk jan pak a shum njesoj ?

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ka dal versioni i ri per skype ne Win 7?
  Yep! Version 6.0 ka dale dhe mundeson lidhjen e Microsoft Account me Skype!

  Btw; ka dal edhe per Windows 8!

  @labja op op, po ato jane rrjete socjale ndersa msn & skype nuk mund te quhen ashtu!

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  16
  Skype ėshtė mjaft i pėrhapur duke mundėsuar komunikime tė shumta.Nuk besoj se ky bashkim do sjellė pengesa.

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Do naheqin msn po pse shum mir jan edhe kshu

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Me 15 Mars Windows Live Messenger do te mbyllet ne te gjithe boten, me perjashtim te kines! Keni kaluar ne skype apo akoma ?
  se harrova; ato qe kane wlm ne iPhone do duhet gjithashtu te kalojne ne skype! Edhe versioni i fundit i skype:  tani ka nderfaqen e log in vetem me Microsoft Account, jo skype name!
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 24-01-2013 mė 06:31 PM.

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Keshtu dhe MSN na thote lamtumire!

  RIP, we will miss U ((((

 17. #17
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Mbani ate te vjetren mo

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Mbani ate te vjetren mo
  Por nese shkeputen serverat nuk do te punoj me!

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Windows Live Messenger do te mbyllet perfundimisht me 15 Mars! As1 version tjeter nuk do te funksionoje, pervetem kines! Por Messages ne Windows 8 psh, do te funksionoje!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te heq Windows Live Messenger
  Nga Kapsolli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 05:14 PM
 2. Si tė personalizojme Windows Live Messenger MSN!
  Nga Nerti nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-05-2008, 04:50 AM
 3. Te hakojme MSN Windows Live Messenger
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-04-2008, 12:58 AM
 4. Windows Live Messenger 8.5 Beta
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2007, 02:19 AM

Etiketat pėr kėtė Temė