Qeveria franceze i ka shpallur luftė racizmit, antisemitizmit dhe homofobisė nė Twitter, bėjnė tė ditur mediat lokale.

Kohėt e fundit nė rrjetin social janė shumėfishuar frazat qė shprehin urrejtje ndaj hebrejve dhe homoseksualėve, tė cilat kanė arritur deri nė fjalė shokuese.

Tani, qeveria e Francois Hollande dėshiron tė krijojė njė grup kontrolli me shoqatat e pėrfshira dhe pėrgjegjėsit e Twitter.


Burimi: Top-Channel