Receta Gatimi

Si mund tė humbasim peshė pa dėme anėsore


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Si mund tė humbasim peshė pa dėme anėsore

  Vera po vjen, dhe pse koha nuk e tregon plotėsisht! Shumica shqetėsohen pėr format e trupit dhe mundohen te gjejnė mėnyra pėr te rene nga pesha.
  Gjate periudhės se dimrit trupi tenton te shtoj peshe pasi duhet te pėrballoj te ftohtin dhe pse ne nuk e vem re! Pranvera ėshtė periudha me e mire pėr ti hequr ato kile te tepėrta, por dietat agresive mund te dėmtojnė shėndetin. Kėtu po paraqes mendimin tim se si mund te arrini njė formė mese perfekte te trupit tuaj.
  1 - Lėvizni sa me tepėr - Mos pėrdorni ashensorin - Mundoni te ndryshoni hapin here pas here dhe jo ecje monotone.
  2 - Hani shpesh - Hani nė pjata tė vogla - Hani gjithēka - Eliminoni ushqimin ne orėt e vona
  3 - Qėndroni larg stresit - Merruni me aktivitete sportive - Pini sa me shume uje


  Kėto jane 3 kėshillat e mia pėr te rene nga pesha, ju ēfarė rekomandoni?

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Shume te vlefshme,dhe te verteta!...

  Une do keshilloja....(megjithse organizmi i gjithsecilit ndryshon)....disa rregulla qe duhen ndjekur,dhe japin rezultat!..

  1-Hani gjithmone ngadale...pertypeni mire ushqimin ne goje...

  2-konsumoni frutat,sidomos mollen,portokallen,limonin ...(limonin me shumice do thoja une)...

  3-pini sa me teper uje...cajra...(pa sheqer,do ishte mire)...dhe pa dyshim aktivitet fizik nuk duhet te mungoj.....(vrapi,palestra,levizjet me kembe,edhe kercimi ndihmon shume)....

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  1-Hani gjithmone ngadale...pertypeni mire ushqimin ne goje...

  2-konsumoni frutat,sidomos mollen,portokallen,limonin ...(limonin me shumice do thoja une)...
  A po mese e vertet - Duhet ngrene gjithmon ngadal!

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Ahhh,sa e mire,do ti provoj nje here,se jam shendoshur pak

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  2-konsumoni frutat,sidomos mollen,portokallen,limonin ...(limonin me shumice do thoja une)...
  Portokalle ha me tonellata une , por molla dhe limoni hic

  Si sport kam zgjedh notin per te ren nga pesha, kam 3 muaj qe kam filluar rezultati?, nuk jam peshuar akoma

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:58 AM
 2. Profesoresha e ēoi ne peshė shkollėn
  Nga gjendar nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-04-2011, 06:48 PM
 3. Si tė shmangen efektet anėsore tė depilimit?
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-03-2011, 09:29 PM
 4. Dhjetė efektet e ēuditshme anėsore tė ilaēeve
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-07-2010, 07:01 PM
 5. Disa kėshilla pėr tė kaluar pa shumė dėme jeten
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-01-2009, 08:19 PM

Etiketat pėr kėtė Temė