Receta Gatimi

A duhet tė merremi me Joga?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Ide A duhet tė merremi me Joga?

  Ka ndonjė nga forumi qė ka praktikuar kėtė lloj "trajtimi" pėr trupin?

  Cilat janė ftutat apo tė mirat qė yoga sjell pėr trupin. Mund te konsiderohet Fitness apo ėshtė diēka tjeter!!  Pres ndonje ide!

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Eshte Fitnes per mendjen

  Ndihmone ne hapjen e Chakrave (7 vende ku trupi mbledh energji shpirterore do thoja une), metode shume e praktikuar ne Indi, Tibet dhe vende te tjera aziatike.

  7 chakrat bejne te mundur hapjen e syrit te 3 (third eyes) por kjo i perket nje teme tjeter!

  Me pake fjale Yoga nese din ta praktikosh te relakson trurin te largon stresin, lodhjen mendore dhe fizike, nuk do ju bente keq pak Yoga.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  se kam provuar as1her, por me duket qe ja vlen!

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e titanita
  Anėtarėsimi
  Sep 2013
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Definitivisht! Po

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Eshte ndare nga jeta ne moshen 95 vjeēare maestro i Yoga, guru Iyengar!  Iyengar ka dhene nje kontribut te madh ne pozicionet e yoga. Autor i 14 librave te perkthyera 17 gjuhe te huaja.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 1here ne vit duhet te bejme:
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-04-2012, 04:31 PM
 2. Ja si si duhet te flirtojme!
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 08:37 AM
 3. Me duhet ndihm pak ...
  Nga B|1n1 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2010, 06:26 PM
 4. Tė famshmit bėjnė joga tė zhveshur
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 07:43 PM
 5. Praktikoni Joga duke u dehur!
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 23-07-2009, 09:59 PM

Etiketat pėr kėtė Temė