Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,
Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vend gjithmone,
E ke vetem ti.

68514_556802201007932_1678592829_n.jpg68514_556802201007932_1678592829_n.jpg

- - - Updated - - -

Shume e bukur je ,
ah te ishe per mua,
eshte thjeshte nje enderr.
ti puth buzet tua.
Jeta ka vuajtje,
Jeta ka nderlikime,
a valle mund te ndodh,
ta kem edhe une zemren tende ashtu si ti ke zemren time.
Pse je kaq e bukur,
syve nuk u besoj,
pse me terheq aq shume ,
as vet se kuptoj.
Kujt do tja falesh dashurine e vertet ashtu sic e kam un per ty..,
kujt do ja dhurosh lumturine qe dua te te dhuroj une ty,
kujt do ja dhurosh zemren tende ashtu sic ta kam dhuru un ty,
kujt do tja falesh bukurine,kete as shpirti dhe as zemra nuk e din...
Zemra e thyer nuk sheh pak drite,
qe ska ka pare as nate as dite.
Je drite e syve te mi, ..263890_112096368881670_6556582_n.jpg