Receta Gatimi

Si do tė duken njerėzit pas 100 mijė vjetėsh? (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Ide Si do tė duken njerėzit pas 100 mijė vjetėsh? (foto)
  Ashtu siē tiparet e njeriut kanė evoluuar qė nga epoka e gurit ashtu ato pritet tė evoluojnė edhe nė tė ardhmen. Por si do tė jenė tiparet 100 mijė vite mė pas?

  Sot masa e trurit tė tonė ėshtė tre herė mė e madhe se e paraardhėsve tanė mė tė hershėm. 100 vite mė vonė, cfarė do tė ndryshojė? Sigurisht pjesė e pandalshme e evolucionit tonė ėshtė teknologjia.Pasardhėsit tanė pas 100 mijė vitesh do tė kenė kokė mė tė madhe dhe masė tė materies gri mė tė madhe. Tiparet e njerėzimit do tė pėrcaktohen mjaft nga zhvillimi i teknologjisė. Dr. Alan Kwan njė biologjist dhe studiues i genomeve nė Universitetin e Uashingtonit thotė se njerėzit do tė heqin dorė nga “forma natyrale” dhe do tė pėrqafojnė “biologjinė njerėzore” duke pėrcaktuar vetė tiparet qė do dėshirojnė. Pėrcaktimet do tė jenė tė karakterit estetik, por edhe praktik.

  Prindėrit do tė mund tė pėrcaktojnė pėr fėmijėt e tyre ngjyrėn e lėkurės, atė tė syve, flokėve…Kwan parashikon qė njerėzit do tė kenė njė hundė mė tė madhe pėr tė marrė frymė mė lehtė, ndėrsa me hapat e teknologjisė sė sotme, s’ėshtė fantazi tė thuhet se pas 100 mijė vjetėsh tė gjithė do tė kenė lente komunikimi nė sy, ndėrsa nė pjesėn e pasme tė veshit tė instaluar njė pajisje pėr njė dėgjim sa mė tė mirė.  Burimi: Albeu

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Sipas keti evuluimi na paskum mu shendrru ne demon !

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Sipas keti evuluimi na paskum mu shendrru ne demon !
  as qe e kan iden se ēka thojn...Po m'u duk si artikull "interesant" e thash hajt... Se kto sene veē Ai nalt i din.

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Sipas keti evuluimi na paskum mu shendrru ne demon !

  Jo plako thjesht nuk kemi nevoje per opcionin Camwow

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  hahahahaha sa gallat qe qenka. Po pse vetem syt se nuk e kuptoj
  per kurjozitet kerkova per Alan Kwan , dhe sme doli askush qe te ish biolog ...

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  hahaha sa sumpatik loool ca jan ktaa qe nga tema thash do kete ndonje ekstremist ktu se ska mundesi.. e kisha me 2 mendje hyrjen

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Jo plako thjesht nuk kemi nevoje per opcionin Camwow
  mos e permend kete fjalen camewow se mezi doli pak nga moda

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  E njof shum mir kete teknik ne Photoshop

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sa te bukur qenkemi tu u be mo syte marshalla sa te vogel
  a skishte sy te tjere edhe me te vogel spaskemi nevoj per syze atehere
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ANNNA Lexo postimin
  sa te bukur qenkemi tu u be mo syte marshalla sa te vogel
  a skishte sy te tjere edhe me te vogel spaskemi nevoj per syze atehere
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  qesh ti qesh kur te bahen syt sa dardh do qash pastaj

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  hahaahhaha c'do mosh ka bukurine e vete...atehere do jemi te bukur shpirterisht kur te gezojme frutet e gjithe jetes sone....

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahaahhaha c'do mosh ka bukurine e vete...atehere do jemi te bukur shpirterisht kur te gezojme frutet e gjithe jetes sone....
  un nuk du mu plak plaku vet po deshe mojjjjjjj

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  un nuk du mu plak plaku vet po deshe mojjjjjjj
  hahahahhaa nuk do te plakesh ti rrushe?....atehere ja nje sekret...mos e ndrydh zemren kurr...buzeqeshi jetes...e beji me dije se je me e fort se ajo...keto gjera nuk e plakin kurr njeriun....

  hahahaha per rrudhat ne fytyre...ka kremra plot hahahhahaha

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  qesh ti qesh kur te bahen syt sa dardh do qash pastaj
  a thu se besoj se do qaj un atehere do jem tu tprit ty ne parajse ker te vish me ata sy te medhenje do te te njoh menjehere vec nga syte
  imagjino pak pjeset e tjera te trupit do behesh si bufe

  - - - Updated - - -


 15. #15
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ANNNA Lexo postimin
  a thu se besoj se do qaj un atehere do jem tu tprit ty ne parajse ker te vish me ata sy te medhenje do te te njoh menjehere vec nga syte
  imagjino pak pjeset e tjera te trupit do behesh si bufe

  - - - Updated - - -

  jo moj mos qaj hallin tim ti jo se un keshtu do mbes gjith jeten fresh

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahhaa nuk do te plakesh ti rrushe?....atehere ja nje sekret...mos e ndrydh zemren kurr...buzeqeshi jetes...e beji me dije se je me e fort se ajo...keto gjera nuk e plakin kurr njeriun....

  hahahaha per rrudhat ne fytyre...ka kremra plot hahahhahaha
  e pra kjo kure eshte mir por eshte sh e veshtire sh her o xhan

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Asnjehere o xhan...nese i thua stop gjithckaje...dhe te mendosh per oksigjenin qe i duhet shpirtit....ato qe e vrasin....larg...sa me larg te jete e mundur!....

 17. #17
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Versioni Barbi live

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nga mbipesha nuk rrezikohen vetėm njerėzit (Foto) !!
  Nga labja nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2013, 08:11 PM
 2. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 02:45 PM
 3. Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 08-04-2012, 03:51 PM
 4. Njerėzit qė jetojnė si … minj nė kafaze (foto lajm)
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 01:38 PM
 5. Kartolina mberrin pas 90 vjetesh(foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2007, 04:40 PM

Etiketat pėr kėtė Temė