Receta Gatimi

Peticion pėr tė shtuar gjuhėn shqipe nė iOS


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Komente Peticion pėr tė shtuar gjuhėn shqipe nė iOS

  Para pak orėsh nė change.org ėshtė krijuar njė peticion nga Ardit Krasniqi, i cili ia ka drejtuar ndėrmarrjes Apple, qė tė bėhet integrimi i gjuhės shqipe nė iOS dhe tani ka mbledhur 480 nėnshkrime.
  Ai e ka pėrshkruar arsyen pėr kėtė peticion kėshtu: “Integrimi i gjuhės shqipe nė iOS ėshtė i rėndėsishėm sepse iOS ėshtė sistemi mė i popullarizuar operativ mobil pėr shqiptarėt. Pasi qė Apple ka integruar shumė gjuhė tė tjera nė iOS, do tė ishte e shkėlqyeshme nėse gjuha shqipe tė ishte po ashtu. Janė shumė blogje, uebfaqe dhe faqe nė Facebook pėr Apple dhe iOS nė Shqipėri, por ende, Apple nuk na mbėshtet neve.”
  Ai mė pak e ka marrė njė pjesė tė artikullit pėr gjuhėn shqipe nga Wikipedia, duke treguar se kush flet, sa e vjetėr ėshtė gjuha e kėshtu me radhė. Nė momentin kur po shkruhet ky artikull, nevojiten edhe 20 nėnshkrime qė tė shqyrtohet mė pas nga Apple kėrkesa e bėrė pėr ta shtuar gjuhėn shqipe. Nėse pajtoheni qė ta shtoni gjuhėn shqipe nė mesin e gjuhėve qė pėrdoren pėr iOS, atėherė thjesht shkoni dhe regjistrohuni duke klikuar kėtu.
  Kohė mė parė, Klajdi Hena kishte bėrė njė peticion tė tillė, duke kėrkuar nga ndėrmarrja Google me rastin e 100 vjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė tė bėhej paraqitja e njė doodle nė faqen e Google, pėr tė shėnuar shpalljen e kėtij jubileu pėr gjithė shqiptarėt. (PCWorld Albania

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Nje kerkes shum e drejte, uroj qe te arrijm 1500 vota edhe 275 vota jemi larg.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  Nje kerkes shum e drejte, uroj qe te arrijm 1500 vota edhe 275 vota jemi larg.
  une votova! Po ti?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  une votova! Po ti?
  normalisht... madje i bera share haha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Programe nė Gjuhėn Shqipe
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 19-02-2017, 06:54 PM
 2. Intonacioni ne gjuhen shqipe
  Nga Deluxe nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 02:46 PM
 3. Poezi per Gjuhen Shqipe
  Nga kallmeti nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-03-2011, 01:35 PM
 4. Perkthimi i Kur'an-it ne gjuhen Shqipe
  Nga Kliton nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 10:55 AM
 5. Informacione mbi Gjuhen Shqipe
  Nga Kampioni99 nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 04:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė