Receta Gatimi

Si mund tė humbni peshė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 26
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e rebeca
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Si mund tė humbni peshė

  Hi there. Unė dua pėr tė zgjidhur problemin e trashje. Unė u pėrpoq dieta, por mė kot. Miku im dėgjuar nė lidhje me njė produkt humbje peshe Lipovon. A ka dikush di ndonjė gjė rreth kėtij produkti?

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Kam pershtypjen se quhet LIPOVOX ,dhe jane tableta krijuar nga nje studente ne Hawaii,

  por kursehu nga makinat,bej vrap e palester !!!!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  e dashur rebeca e kuptoj qe eshte shume e rende psikologjikisht qe dicka te te mos te pelqej ne trupin tuaj dhe me vjen keq per kete ,nuk dua te them frazen klishe qe nje njeri eshte me i bukur ne personalitet sesa ne trup,asnjeri nuk eshte perfekt fundja ,por zoti na ka dhene shume cilesi te tjera qe te mund te balancohen difektet qe ne kemi mire !mendoj se me mire se te perdoresh nje medikament dhe une si landi do te keshilloja te eleminoje buken pasi ajo ka shume sheqer,embelsirat ,te skuqurat dhe fas food.te haje sa me shume fruta,perime sallatra dhe ushqime te ziera me mish te bardhe dhe sigurish ushtrime.nuk e di peshen trupore tuajen per tju bere BMI(indeksin e mases trupore tuajen)per te pare sa mbipeshe jeni ,nese pesha juaj kalon 40% te bmi do te thote nje obesitet patolgjik ,mund tju keshilloja dhe menyren kirurgjikale jo estetike por unazen gastrike ose bandazhin gastrik qe do te thote vendosja e nje unaze ne fillim te stomakut dhe qe krijon nje xhep dhe si rezultat ju do ndjehen e ngopur me pak ushqim,riperthithja do jete e ngadalte dhe renia ne peshe e koniderueshme,nese ju vertet deshironi renien ne peshe ,braktisni njehere e mire paragjykimet dhe realizoni ate qe doni,shpresoj te beheni me mire

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  ........

  bottles-sprite1.png

  - - - Updated - - -

  Perberesit :1- caj jeshil ,spec te kuq ,acid alpha lipoic ,Dimethylaminoethanol....
  ingredients-sprite.png
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga landi i; 21-08-2013 mė 08:42 AM.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e rebeca
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jo LIPOVOKS. Emri i produktit ėshtė Lipovon

 6. #6
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Perberesit :1- caj jeshil ,2- spec te kuq ,3- acid alpha lipoic ,4- Dimethylaminoethanol....
  ingredients-sprite.png

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e alvara
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Unė kurrė nuk kam dėgjuar Lipovon. Por unė mendoj se mėnyra mė e mirė ėshtė me anė tė sportit dhe mė shumė aktivitet fizik. sukses

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Siē e ka thene dhe Alvara, menyra me e sakte per te rene nga pesha eshte me ane te aktivitetit sportiv dhe ushqimet e sakte.


  Ushqimet qe duhet te evitoni per te rene nga pesha:
  Mishin e kuq,
  Brumera,
  Pije te gazuara,
  Kafe,
  Alkol,
  Djathe,
  Majoneze,
  Sheqer,
  Embelsira,
  Kripe.

  Konsumoni sa me shume perime dhe fruta! Rezultati eshte i garantuar!

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e titanita
  Anėtarėsimi
  Sep 2013
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Unė mendoj se produkt Lipovon njohur. Por unė nuk kemi asnjė informacion nė lidhje me tė. Shiko pėr mė shumė informacion nė internet!

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e merianna
  Anėtarėsimi
  Sep 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ?? pėr mua ėshtė shumė i mirė.Pėr katėr javė kam humbur 5 kg. Fat i mirė pėr tė gjithė!

  Edited
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 20-09-2013 mė 02:03 PM. Arsyeja: spam

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Pak si i ēuditshėm ky postimi sipėr??!

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  pesh njeriu humbet vetem kur ka nje aktivitet te vazhdueshem fizik...duhet te levizesh sa me shume....ti shijosh te gjitha ushqimet...pa u munduar te perdoresh dieta drastike...vetem beni vrap...dhe hani cfare t'iu doje zemra....

 13. #13
  i/e rregjistruar Maska e rebeca
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga merianna Lexo postimin
  Lipovon pėr mua ėshtė shumė i mirė. I use Lipovon muaj. Pėr katėr javė kam humbur 5 kg. Fat i mirė pėr tė gjithė!
  Mė thoni se ēfarė ėshtė veprimi kryesor i tij. Unė dua tė di mė shumė rreth kėsaj.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 20-09-2013 mė 02:02 PM. Arsyeja: emri

 14. #14
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Bot Spamer , futi 1 vrap nga liqeni dhe 1 dore sex dhe shif rezultatin pastaj

 15. #15
  i/e rregjistruar Maska e rebeca
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pse mendoni kėshtu.

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Pershendetje Rebeca!...

  Une personalisht do te te keshilloja te mos perdorje kapsula te tilla apo metoda qe kane efekte anesore...me mire mundohu ti vesh detyre vetes dhe te dobesohesh ne menyre natyrale...

  duhet te konsumosh sa me shume fruta...perime...dhe sa me pak brumra dhe embelsira....

  duhet te besh vrap...ose te ecesh sa me shume...dhe uji ndihmon ne renien nga pesha....

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e merianna
  Anėtarėsimi
  Sep 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga rebeca Lexo postimin
  Mė thoni se ēfarė ėshtė veprimi kryesor i Lipovon. Unė dua tė di mė shumė rreth kėsaj.
  Pėrshėndetje nga unė. Ai vepron si suppresses uri dhe rrit metabolizmin. Ky ėshtė efekti kryesor.

  EDITED
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 20-09-2013 mė 02:02 PM. Arsyeja: spam?

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e rebeca
  Anėtarėsimi
  Aug 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga merianna Lexo postimin
  Pėrshėndetje nga unė. Ai vepron si suppresses uri dhe rrit metabolizmin. Ky ėshtė efekti kryesor.

  EDITED
  A keni probleme me efekte anėsore nė tė ardhmen?

 19. #19
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18




 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e merianna
  Anėtarėsimi
  Sep 2013
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Unė personalisht nuk kam pasur njė problem me efekte anėsore nė tė ardhmen. Unė ndihem mirė!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Si mund tė humbasim peshė pa dėme anėsore
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-03-2013, 05:43 PM
 2. Humbni peshė duke shkruajtur
  Nga ulkina nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 07:30 PM
 3. Lind foshnja me peshė 8.7 kg !!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 10:02 PM
 4. Dardha, pėr humbje peshe
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:39 PM
 5. Humbni peshen tuaj nė 6 shkalle
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-03-2008, 08:29 AM