Receta Gatimi

Janollatos ne vend te kishes kumar , po te hidhnin kuranin revulicion


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12

  Janollatos ne vend te kishes kumar , po te hidhnin kuranin revulicion

  #1
  3d1
  V.I.P


  Avatari i 3d1

  Data e antarėsimit: Aug 2011
  Vendndodhja: Tirane
  Postime: 404
  Shuma e pikėve qė jep: 4
  3d1 do tė bėhet i njohur mjaft shpejt3d1 do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
  Gjendja bazė 'Pėrmeti', Janullatos: Ne vend tė Kishės kumar. Po ta hidhnin Kuranin, Revolucion!
  Citim:
  TIRANĖ- Kryepiskopi i Tiranės Durrėsit dhe gjithė Shqipėrisė Anastas Janullatos ka postuar nė youtube njė video nė gjuhėn greke ku shpjegon historinė e Kishės sė Pėrmetit, dhe procedurat qė janė ndjekur pėr tė.

  Video mė pas ėshtė shpėrndarė nė rrjetin social ‘Facebook’ nga Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut. Duke iu shmnagur argumenteve juridikė tė pronėsisė mbi Pallatin e Kulturės, dhe duke kėmbėngulur nė shenjtėrinė e truallit ku ka qenė Kisha Shėn Maria e Pazarit, kryepiskopi Janullatos ka bėrė pyetje rreth ngjarjeve, duke dėshmuar pėr atė qė e quajti, "dhunė kundėr klerit dhe besimtarėve, vandalizėm dhe akte sakrilegji nė kishėn e shenjtė tė Virgjėreshės Mari nė Pėrmet”- shprehet Janullatos.

  Sipas tij, ka foto tė qarta qė tregojnė Kishėn aty nė qendėr tė qytetit, por janė bėrė ligje tė vecanta ku thoshin se nė rast se shteti ka vėnė 5 gurė mė shumė nė atė vend, Kisha nuk mund ta marrė mbrapsht kėtė vend dhe bėnė ligje qė ishin tė pa mend dhe ligje qė ishin mjeranė nė vetvete.

  Janullatos hedh akuza se janė paguar shumė njerėz qė tė vinin nė pikėpyetje se kjo kishte qenė dikur njė Kishė. “Shume gjyqe kanė pasur deshmitarė tė genjeshtėrt tė cilėt deklaruan dhe vunė nė pikėpyetje ato gjėra qė sot janė tė kuptueshme dhe tė ditura mė sė miri..Nuk duan tė dinė se cila ėshtė e vėrteta, nuk ju intereson. Ata jetojnė, lėvizin brenda gėnjeshtrės. Dhe nė vitin 2002 morėn njė vendim, por e dinin se kjo ishte diēka e gėnjeshtėrt. Dhe prandaj, pėr gjithė kėto vite nuk guxuan ndonjėherė qė tė zbatojnė kėtė vendim tė tyrin tė marrė nė mėnyrė tė padrejtė. Dhe shikoni. Kėtu nuk bėhet fjalė thjesht pėr njė truall. Bėhet fjalė pėr njė vend tė shenjtė, ku pėr shekuj tė tėrė kryhet mesha hyjnore”, thekson ai.

  Janullatos shprehet se ėshtė Kisha Ortodokse ajo qe e ka kultivuar mė shumė se cdo qendėr tjetėr kulture arkitekturėn, pikturėn, muzikėn, ndihmėn reciproke ndaj njėri-tjetrit .“Pra, ēfarė qytetėrimi, kulture kėta kanė ndėrmend? Pra, qė tė vėnė kumar dhe bilardo aty brenda. Kėto janė ngjarje tė idhta, dhe ne tė gjithė e dimė qė tė gjitha ortodoksėt nė Shqipėri marrin pjesė nė kėtė fyerje qė na ėshtė bėrė. “ –shprehet kryepiskopi, duke shtruar njė pyetje ne fund te postimit te tij: “Nė rast se njė grup ortodoksėsh do tė merrte Kuranin e njė xhamie dhe ta flakte nė njė kamion. Nuk do tė ndodhte revolucion? E pėrsėris qė problem ynė nuk bėn fjalė pėr njė ndėrtesė, por fakti ėshtė qė kemi tė bėjmė me njė pėrdhosje. Ne nuk diskutojmė fare pėr truallin, diskutojmė pėr vendin e shenjtė. Tė gjithė respektojnė vendet e shenjta tė komuniteteve tė tjera nėpėr botė”.
  (e.m/News24/BalkanWeb)
  Video ne gjuhen greke....
  Pardje ngrihet problemi ne KE nga greket
  Dje Kaklamanis ne parlamentin grek....
  A duan me qe ta kuptojne ortodokset shqiptare se per ke punon ky njeri???

  http://www.youtube.com/watch?list=UU...&v=kIEc8g-4OTo

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Interes, interes kudo plako!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tė qeshurit pa vend
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 29-07-2013, 10:43 PM
 2. Gjithmone ke nje vend
  Nga goodbay nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2013, 06:25 PM
 3. A ka vend edhe per mua
  Nga zbulusja nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 28-05-2009, 04:50 PM
 4. Nga vend i shqiponjave, nė vend i plehrave
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-07-2008, 02:40 PM