Si i zgjidhnim dhuratat pėrpara se tė ekzistonin mediat sociale? Konsumatorėt e sotėm e kanė shumė tė thjeshtė zgjidhjen, tė gjithė tė njohurit e tyre kėrkojnė nė rrjetet sociale si Facebook dhe Pinterest.

Crowdtap krijoi njė infografik ku tregohen tė organizuara tė dhėnat mbi kėrkimet nė rrjetet sociale pėr blerje, kryesisht gjatė periudhave tė pushimeve.

Midis tė tjerave 92% e konsumatorėve kishin besim dhe merrnin nė konsideratė mė shumė reklamat nė rrjetet sociale se ēdo formė tjetėr reklamimi, dhe 2 nga 3 tregtarė ofronin dhuratat qė gjenin nė rrjetet sociale.

Burimi: PCWorldAlbanian