Receta Gatimi

Miku i mirė nė ditė tė vėshtire (Foto/Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Video Miku i mirė nė ditė tė vėshtire (Foto/Video)

  Thėniet miqtė njihen nė ditė tė vėshtira dhe bashkimi bėn fuqinė, janė dėshmuar mė sė miri nė parkun kombėtar tė Afrikės sė Jugut.


  Beteja dukej e humbur, kur njė buall i ri dhe i vetėm u sulmua nga dy luanė. Miqtė e buallit vijnė pėr ta shpėtuar atė dhe pas kėtij momenti njėri prej luanėve u flak disa metra nė ajėr para se tė zhduket. Skena dramatike u kap me kamera nė “Mjejane Reserve” nė kufirin e parkun “Kruger”.  Dėshmitarėt e kėsaj ngjarje kanė qenė Oliver Matheson 16 vjeē, dhe dy miqtė e tij Yaseen Majal, dhe Aleks Raubenheimer, sė bashku me babanė e Oliverit, Ian, 52 vjeē.

  Qė nė mėngjes ato vunė re njė luan tė uritur dhe njė buall aty afėr. “Ne i kishim parė dy luanė tė rinj qė vinin vėrdallė dhe tashmė ishim mjaft tė ngazėllyer pėr tė dėshmuar natyrėn nė veprim, por ne nuk ishim tė pėrgatitur pėr atė qė kemi parė mė pas,” tha Oliveri.

  Dy luanėt ishin heshtje pėr 45 minuta para se tė ndodhte incidenti.

  Pastaj luanėt sulmuan buallin i cili bėri njė rezistencė nė fillim, por nė fund tė fundit dukej i destinuar tė dorėzohej ndaj sulmit tė pamėshirshėm. “Ajo dukej si njė lojė e gjatė, ai me tė vėrtetė dukej i pėrfunduar”, tha Oliver


  Nė videon e mėposhtme tregohet ngjarja ku dy buall shkėputen nga tufa dhe shkuan nė ndihmė tė mikut tė tij, duke goditur luanin tė cilin e dėrgojnė atė rreth 5 metra nė ajėr.

  “Ne me tė vėrtetė ndjehemi tė privilegjuar qė kemi dėshmuar njė dukuri tė rrallė”, u shpreh, babi i Oliverit, Ian.


 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  weeeeeeeeeeee mrekulli nje gje till nuk me kishin zen syt.

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  haha ca i paska ber. edhe kafshet e ndimojn njera tjetren ne momete te veshtira, se jo te gjith njerzit e bejn kete gje, madje ka shum qe i behet qefi kur te shohin keq.

  ps. labe ti ke rrahur ndonjerin per shoqet?

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  isht vertet video mbreslenese......edhe njeher kafshet demostrojn se jan me humane se vet njerzit....

  ..un i kam shoqet si vetja olso...skan nevoj per perforcime

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  isht vertet video mbreslenese......edhe njeher kafshet demostrojn se jan me humane se vet njerzit....

  ..un i kam shoqet si vetja olso...skan nevoj per perforcime
  e para njeher,,,nuk thua dot shqip ti "jan me njerzor se vet njerzit"?

  me siguri nga vlora do jen edhe ato shoqet e tua
  po he moj se e di un qe ke hyr ndonjeher per shoqet ti , por na trego ndonje histori ca i ke ber ? haha. tregoje tek tema e nostalgjis haha

  olso? ... labikeee

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 20 Smartphone-t aktual me te mire (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-10-2012, 10:14 AM
 2. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 09:37 PM
 3. Vietnamezėt qeshin pėr shėndet mė tė mirė (Video)
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2011, 07:35 PM
 4. Reklama mė e mirė pėr veturė (video)
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 04:40 PM
 5. Dy miliardė video brenda ditė nė YouTube
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-05-2010, 05:12 PM