Njihuni me Ganga dhe Jamuna Mondal, binjaket e bashkuara indiane tė cilat ndajnė tė njėjtin tė dashur. 45-vjeēaret qė si Motrat Merimangė kanė qenė beqare gjatė gjithė jetės pėr shkak tė pamjes sė tyre tė pazakontė, por tani ato janė mė tė lumtura se kurrė pasi kanė gjetur dashurinė.

“Ishte dashuri me shikim tė parė. Kur takuam Jasimudinin ndjemė se ky burrė mund tė na dashuronte dhe ai na dashuron kėshtu siē jemi”, thotė Ganga, e cila ndan katėr duar dhe tre kėmbė me motrėn e saj.

Jasimudini thotė: “Qė kur i kam njohur, e kam konsideruar dhimbjen e tyre si tė ishte dhimbja ime. Cdo natė bisedoj me to, flasim pėr jetėn.”

Binjaket tė cilat kanė stomak tė pėrbashkėt, por zemėr, veshka dhe mėlēi tė ndara kanė lindur nė njė familje tė varfėr tė Kalkutės. Prindėrit i kanė braktisur kur arritėn adoleshencėn pasi mendonin se binjake tė tilla ishin shenjė e zemėrimit tė Zotit.

Ato kanė fituar bukėn e gojės duke udhėtuar me cirkun dhe duke u shfaqur para audiencave anė e mbanė Indisė.

/ Top Channel