Receta Gatimi

Nokia prezanton tabletin N1 - Klonim i iPad Mini! (foto/video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23

  Pinguin Nokia prezanton tabletin N1 - Klonim i iPad Mini! (foto/video)  Nokia sot ka prezantuar Tabletin e vet me te ri, N1 i cili punon me Sistemin Mobil Operativ te bazuar ne Linux, nga Google, Android. Nokia N1 ka nje dizajn shume te ngjajshem me Tabletin e Apple, iPad Mini dhe poashtu edhe madhesine e ekranit te njejte sikurse iPad Mini, perkatesisht 7,9" me rezolucionin 2048 x 1536 px.


  Specifikat e tjera te tabletit, jane trashesia prej 6.9mm dhe pesha 318gram. Per ndryshe, vendosja e kameres, dizajni nga mbrapa (i metalit) dhe autoporlantet ne fund jane identik te njejta me iPad Mini. E vetma gje qe i mungon Nokia N1 per te mos u bere iPad Mini nga kompania Nokia eshte "home button" dhe logo e Apple nga mbrapa.

  Bile edhe ngjyrat e tabletit jane "Natural Aluminum" dhe "Lava Grey" dhe nje mbulese (cover) e cila duket tmerresisht e njejte sikur se Smart Case e Apple. Specifikat tjera perfshijne nje 2.4GHz quad-core Intel Atom Z3580 prozessor, 2GB RAM dhe 32GB hapesire te brendshme.
  Nokia N1 ka gjithashtu nje kamere te pasme prej 8 mega pixel dhe ate te perparme me 5 mega pixel.

  Per t'i vene ne pune te gjitha keto, vjen Sistemi me i ri Mobil Operativ i Google, Android Lollipop 5.0. Nokia eshte duke bashkepunuar me Foxconn per ta ndertuar tabletin N1 dhe sipas te gjitha gjasave, ky i fundit se pari do te leshohet ne Kine me ēmimin 249$ (diku per vitin e ri kinez me 19 Shkurt 2015) pastaj do te kthehet ne Rusi dhe me pas do te vijojne shtetet e tjera europiane.


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23

  Foto Disa foto tė tjera

  Meqenese fotot dhe video qenkan fshire, ketu postova disa foto te tjera!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Apple prezanton iPad Air 2 dhe Mini 3 (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2014, 03:17 PM
 2. iPad mini prej ari (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2012, 08:26 PM
 3. Zyrtare: Nokia prezanton Lumia 920 (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:16 PM
 4. HP sfidon iPad-in me tabletin e ri TouchPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 10:16 PM

Etiketat pėr kėtė Temė