Receta Gatimi

Vetura mė e shtrenjtė e shitur ndonjėherė te njė klient privat nė Kosove me km 0 foto


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Wink Vetura mė e shtrenjtė e shitur ndonjėherė te njė klient privat nė Kosove me km 0 foto  Kjo ėshtė vetura qė kap ēmimin e rreth 180.000 euro. Vetura e porositur para gjashtė muajsh, tashmė ka arritur nė sallonin e Auto Mita dhe klienti do ta marrė atė ne natėn e Vitit tė Ri. Prodhimi i kėsaj veture ėshtė punė shumė komplekse duke pasur
  parasysh se ekspertėt e AMG bėjnė montimin e motorit, sipas rregullės, “one man, one engine” qe do tė thotė “njė njeri, njė motor” dhe nė fund japin vulėn dhe nėnshkrimin mbi kėtė motor, njėkohėsisht duke marrė pėrsipėr gjithė pėrgjegjėsinė e njė kualiteti maksimal tė kėtij motori.


  Ulėset, po ashtu, janė punim dore nga “Designo” nga lėkura natyrale shumė kualitative, ndėrsa kėto ulėse janė me ventilim dhe me ngrohje, masazh, lėvizje elektrike dhe me memorie.
  Vetura ėshtė e pajisur edhe me sistemin e zėrimit qė kap vlerėn rreth 10.000 euro nga kompania Bang & Olufsen me 1200 WAT dhe 14 altoparlantė. Posedon edhe sistemin e vozitjes inteligjente pėrmes radarit “Distronic”, ku mundėsohet qė vetura tė ndalet dhe niset sipas lėvizjes sė automjetit qė gjendet para jush, gjė qė e lehtėson shume lėvizjen e makinės nė qytet ku trafiku ėshtė gjithmonė i ngarkuar e po ashtu edhe nė autostradė.
  Ky model njėherėsh posedon kulmin Panorama, Navigacionin me HDD, DVD video dhe audio, TV digjital, dritat Bi-Xenon Inteligjente dhe LED, sensorė me vetparkim, fellne AMG 21”, xhama tė zi, shina mbi kulm, pragun nga alumini, pėr pasagjerėt mbrapa dy monitorė me DVD dhe dėgjuese pa tela, Keyless-GO ēelėsi inteligjent pėr hapje tė dyerve me prekje si dhe ndezja me buton, ndriēim ambienti dhe shumė pajisje tjera qė kėtė veturė e bėjnė tė veēantė.

  Kėto janė disa nga karakteristikat themelore tė kėsaj veture:

  Mercedes Benz GL63 AMG
  Motori 410 KW/557 KF V8 bi-turbo 5.5 l (5461ccm3)
  Nga 0 deri 100 km/h arrin pėr 4.9 sekonda
  Pesha 2600 kg
  Shpenzimet e kombinuara 12.3 l/100 km
  Gjatėsia: 5.15 metra
  Numri i ulėseve: 7 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Hajde ta gėzoj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vila mė e shtrenjtė nė histori (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-11-2012, 11:37 AM
 2. Fluturon vetura
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 03:58 PM
 3. Ja si pastrohet vetura
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 12:42 PM
 4. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 01:55 PM
 5. Kuader rekord shitur 72 milion dollar(foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-05-2007, 03:07 PM

Etiketat pėr kėtė Temė