Google e ka paralajmėruar lansimin e Google Calendar edhe nė iPhone, pasi qė aplikacioni ka qenė nė dispozicion nė platformėn e saj Android pėr mė shumė se njė vit.


Versioni i aplikacionit pėr iPhone do tė ofrojė specifika tė ngjashme me ato qė janė nė versionin e Android, duke pėrfshirė edhe tiparet sikurse Event nga Gmail, Assists dhe Schedule View.

Google Calendar pėr iPhone do tė punojė edhe me kalendarėt ekzistues qė ju i keni nė iPhone. (Telegrafi)