Receta Gatimi

Cila eshte Logo e Apple?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Djallėzore Cila eshte Logo e Apple?

  Keni 10 seconda kohe per te gjetur cila eshte logo e sakte e kompanise Apple?

  10, 9, 8, 7 ...
  Nje studim i University of California Los Angeles mbi thjeshtesite e simboleve te kompanive, del qe me shume se gjysma gabojne dhe nese logo eshte e thjeshte dhe pa ngjyra...

  BEJ TESTIN

  You were correct!
  Research indicates that less than half of uninformed people find the correct logo. The situation is even worse when they are asked to draw the logo. Only 1 out of 85 participants made no errors. Ironically, when asked on beforehand, nearly everybody thought they would do well.
  E gjetet? cila ishte e sakta?

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  hahahahahaha! Deshtova me heren e pare! te dyten i ktheva synat nga MacBook Air qe kam dhe e gjeta se cila qenka

 3. #3
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  deshtova dhe une...hahaha...

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ne fakt jane detaje qe syri nuk i ve shume re!

  Si pershembull, Renditja e Ngjyrave tek logo GOOGLE? Asnjeri nuk i mban mend, sado qe mund ta perdorin apo shikojne me shume se 5 here ne dite

  Provojeni....

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ne fakt jane detaje qe syri nuk i ve shume re!

  Si pershembull, Renditja e Ngjyrave tek logo GOOGLE? Asnjeri nuk i mban mend, sado qe mund ta perdorin apo shikojne me shume se 5 here ne dite

  Provojeni....
  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahaha! Shum e vertete edhe kjo!

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Puna e ngjyrave, sado qe ta shikosh, diten tjeter e harron hahaha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte dhurata qe do donit te merrnit...
  Nga aldy nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 11-12-2015, 12:55 AM
 2. Cila VIP eshte ne foto?
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 09:30 PM
 3. Cila eshte endrra juaj ne sirtar ?
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 23-07-2013, 03:59 PM
 4. Logo e Microsoft nuk eshte e re! Ajo eshte e vitit 1995
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 10:42 PM
 5. Cila ėshtė fjala qė mungon?!
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 246
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 12:00 AM

Etiketat pėr kėtė Temė