Receta Gatimi

Cilat shtete e kanė internetin mė tė shpejtė nė botė?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Bota Cilat shtete e kanė internetin mė tė shpejtė nė botė?  Interneti ėshtė bėrė njė nevojė e domosdoshme pėr milona njerėz nė tė gjithė botėn, duke e bėrė tė pamundur pėr kėta individė qė tė kalojnė ditėn pa shfletuar Facebook ose pa shikuar video nė Youtube.
  Megjithatė, shumica nga kėta njerėz kanė probleme ditore me internet, duke e patur tė pamundur tė shfrytėzojnė shpejtėsinė e mjaftueshme tė internetit.

  Kjo bėhet edhe mė e vėshtirė duke e ditur se shumica e shėrbimit tė rrjetit nė ueb ofrohet nga vetėm disa kompani.

  Problemet me internet prekin edhe Amerikėn, edhepse SHBA-tė kanė mė sė shumti pėrdorues tė internetit nė njė ditė (rreth 151 milionė njerėz).

  Ky fakt e bėn kėtė vend tė mos jetė nė listėn e vendeve me shpejtėsinė mė tė lartė tė internetit.

  Mund tė duket e ēuditshme, mirėpo as Britania e Madhe nuk bėn pjesė nė top dhjetėshe.

  Mė poshtė mund tė shihni listėn me shtetet qė kanė internetin mė shpejtėsinė mė tė lartė nė botė:

  10. Finlanda
  9. Republika Ceke
  8. Irlanda
  7. Letonia
  6. Holanda
  5. Zvicrra
  4. Suedia
  3. Japonia
  2. Hong Kong
  1. Korea e Jugut

  Korea e Jugut qėndron shumė mė lart nė listė se vendet tjera, me 22.Mbps, rritje prej 1.5 pėr qind nga viti i kaluar.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  16
  Kur kanė shtete tė fuqishme probleme me internetin ēfarė duhet tė themi ne?

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Shqiperia ke evoluar shume dhe shpejt me internetin mendoj une,nuk eshte keq tani besoj.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Breshka mė e shpejtė nė botė(Video)
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-06-2011, 10:02 PM
 2. HP Pre 3 – telefoni mė i shpejtė nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2011, 08:01 PM
 3. Nis puna pėr veturėn mė tė shpejtė nė botė
  Nga gjendar nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 04:03 PM
 4. Kompjuteri mė i shpejtė nė botė, kinez
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2010, 12:24 AM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 06:58 PM

Etiketat pėr kėtė Temė