Receta Gatimi

Lojra me Javascript


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Ghost2000
  Anėtarėsimi
  Aug 2014
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Pinguin Lojra me Javascript

  Pershendetje.Kam mesuar javascriptin kete vit(me kane mbetur edhe disa tema per tu mesuar) dhe me eshte dukur shume interesante. Doja vetem te dija nese me ane te kesaj gjuhe mund te programoj lojera per pc apo android?
  Kam lexuar neper internet por nuk po gjej asgje te sakte.Ju lutem te me ndihmoni

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  JavaScript eshte nje gjuhe programimi qe sherben per implementimin e funksioneve/vetime ne client-side. Eshte nje funksion i shfletuesit ne mund te shprehem keshtu. Mund te krijosh lojra apo funksione te avancuara por gjithmon duhet te jete nje web-browser (engine) apo js engine qe te jete i mundur ekzekutimi.

  Java eshte nje gjuhe programimi me shume veēori moderne si OO, "write once, run anywhere", konkorrent dhe bazuar ne klasa, qe te mundeson dhe programimin e lojrave ne Pc e SmartPhone.

  Dhe pse JavaScript dhe Java mund te ngjasojne ne emra, jane dy gjuhe programimi komplet ndryshe!

  Uroj te kesh marre pergjigjen qe kerkoje! Programim te mbare!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Ghost2000
  Anėtarėsimi
  Aug 2014
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  faleminderit per informacionin!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si tė mbroni veten nga rreziku kritik nė 'JavaScript' tė Firefox 3.5
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 01:01 PM
 2. Lojra per psx
  Nga endri007 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-03-2009, 06:59 PM
 3. JavaScript
  Nga Gend nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 06:18 PM
 4. Scripte ne JavaScript
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-03-2008, 11:20 AM