Receta Gatimi

Si tė punoni me filterėt e Instagram nė mėnyrė professionale


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Ide Si tė punoni me filterėt e Instagram nė mėnyrė professionale  Me heret kemi pare se si te shkrepni foton perfekte me kameren e Instagram, ndersa tani do te iu trregojme se si t'i perdorni filteret e Instagram ne menyre professionale!


  AMARO  Ēfare ben: Shton me shume drrite ne foton tuaj, por e fokuson ate me shume mbi qendren e fotos. Sa me e erret qe te jete fotografia, aq me shume do ta vereni efektin.

  Perdoreni kur: Deshironi t'i jepni fotografise tuaj nje dukje disi te vjeter.


  RISE  Ēfare ben: U jep fotografive nje shkelim te bukur dhe permbane nje ndricim te bute mbi subjektin.

  Perdoreni kur: Jeni duke fotografuar njerezit nga afer.


  HUDSON  Ēfare ben: U jep fotografive tuaja nje dukje te akullt. Ngjyra e lehte dhe ndricimi i ndryshuar u japin fotografive nje ndjenje ftohjeje.

  Perdoreni kur: Jeni perjashta. Eshte vecanerisht efektive kur jeni duke fotografuar ndertesa apo monumente.


  X-PRO II  Ēfare ben: Ngjyrat e fotografive tuaja i ben me te gjalla, duke iu dhene atyre nje dukje te nxehte.

  Perdoreni kur: Keni ngjyra te forta ne fotografi. Mund te perdoret ne te dyja: Jasht dhe brenda, duke u varur ne subjektin.


  SIERRA  Ēfare ben: I ben fotografite te duken me te buta, por ndryshe nga Rise, Sierra u jep atyre dukje te venitur.

  Perdoreni kur: Deshiron qe natyra dhe ambienti juaj perjashta te duken me te qeta dhe me te lemuara.


  LO-FI  Ēfare ben: Shton ngjyra te pasura dhe hije te forta tek imazhet tuaja.

  Perdoreni kur: Deshironi te tregoni se cfare jeni duke ngrene.


  EARLYBIRD  Ēfare ben: Me se shumti ngjyra te venitura dhe te turbulluara, duke e bere qe nje fotografi te duket me e vjeter se sa eshte.

  Perdoreni kur: Deshironi qe fotografia juaj te duket "cool".


  SUTRO  Ēfare ben: U jep fotografive nje dukje te tymosur, me theks te veēuar mbi ngjyrat lejla dhe kafe per te arritur kete efekt.

  Perdoreni kur: Deshironi t'u jepni fotografive tuaja nje ndjenje "te merzitur".


  TOASTER  Ēfare ben: I jep qendres se fotografise tuaj nje dukje te djegur, duke e bere fotografine te duket e vjeter.

  Perdoreni kur: Jeni duke fotografuar ndonje ngjarje verore, si psh: Nete perjashta, BBQ etj..


  BRANNAN  Ēfare ben: Permbane nje palete ngjyrash gri, qe i ben fotografite te duken me te erreta dhe me hije metalike.

  Perdoreni kur: Fotografia juaj ka hije te forta.


  INKWELL  Ēfare ben: Fotot bardh e zi.

  Perdoreni kur: Drita dhe hija jane te dukshme ne foton tuaj.


  HEFE  Ēfare ben: E ngjajshme me Lo-Fi, por ngjyrat nuk jane aq dramatike.

  Perdoreni kur: Ndokund ku doni t'i rrisni ngjyrat e gjalleruara, por jo identike sikur Lo-Fi.


  VALENCIA  Ēfare ben: U jep fotografive tuaja kualitet te venitur, sikur te ishin bere ne vitet 1980.

  Perdoreni kur: Doni t'i jepni nje fotografie ndjenje antike.


  NASHVILLE  Ēfare ben: U jep fotografive tuaja nje ndjenje te bukur dhe te ngrohte. Gjithashtu permbane nje palete te lehte ngjyrash pink per t'ia mundesuar arritjen e ketij efekti.

  Perdoreni kur: Deshironi t'u jepni fotografive tuaja nje ndjenje nostalgjike.


  1977  Ēfare ben: Siē na sygjeron edhe titulli, ky efekt u jep fotografive tuaja nje dukje me te gjere dhe te venitur.

  Perdoreni kur: Deshironi qe fotografia juaj te duket sikur te ishte bere ne vitet 1970.


  KELVIN  Ēfare ben: U jep fotografive nje ndjenje te gjere dhe te gjalle, duke shtuar nje ndricim te lehte mbi tere siperfaqen e saj.

  Perdoreni kur: Deshironi t'i jepni fotografise tuaj nje ndjenje te bukur dhe te ngrohte.


  Marre nga SimplyZesty dhe perkthyer nga vaaldr1n per Lirenti.com Gusht 2015.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Faleminderit per shpjegimet e detajuara

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. TOX : nje menyre e re komunikimi
  Nga TraHaNa nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-09-2014, 06:46 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 03:51 PM
 3. JAC IV: Smart nė mėnyrė kineze
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2010, 12:27 PM
 4. Nje menyre se si te dergojm SMS FALAS
  Nga ReniX nė forum Dėrgo SMS Falas
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2007, 10:27 PM

Etiketat pėr kėtė Temė