Receta Gatimi

Interneti sot feston ditėlindjen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Interneti sot feston ditėlindjen  Sot ėshtė ditėlindja shumė e veēantė, ajo e internetit.
  Mė 29 tetor 1969, nė ora 22:30, ėshtė dėrguar mesazhi i parė nė distancė tė largėt, pėr t’i dhėnė fillim kėsaj periudhe tė rėndėsishme tė internetit, duke u bėrė njė gjė mjaft e rėndėsishme pėr tė gjithė, transmeton Koha.net.

  Mesazhi i parė udhėtoi 400 milje, nga Universiteti i California-s, Los Angeles (UCLA) deri te partnerėt e tyre nė kėtė bashkpunim, Instituti Kėrkimor Stanford (SRI), nė San Francisco.

  ARPANET u nis me qėllimin pėr tė kursyer paratė e Departamentit tė Mbrojtjes dhe komunikimit mė tė shpejt.

  Kjo platformė teknologjike dhe World Wide Web, qė bėjnė tė mundur leximin e kėsaj fjalie nga ju sot, janė zhvilluar vėrtet shumė nė vite dhe sot kanė ditėlindjen.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Epo Urime!

  Kush do bej nje torte per Internetin

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  ky qenka gati ne nje moshe me babin tim

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Emoticon feston 30 vjetorin
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2012, 08:43 PM
 2. Jaguar feston ditėlindjen me njė ekzemplar platini
  Nga ardona nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 03:52 AM
 3. YouTube feston ditėlindjen e pestė
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-04-2010, 06:56 PM
 4. Shqipėria feston ditėlindjen e Kombit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2009, 09:04 PM
 5. Feston ditelindjen ne lume, e ha krokodili
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 12:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė