Rreth 20 vite mė parė, njė person tentoi tė hynte nė Presidencė ku ndodhej Berisha. Ai ishte i armatosur me njė granatė dore dhe shprehej se do ta hidhte nė erė presidentin, ndėrsa nė kėmbė u ngrit i gjithė reparti RENEA. Video e mėposhtme tregon momentin e neutralizimit nga komandot, ndėrkohė qė ngjarja ka ndodhur nė shkallėt e Pallatit tė Kongreseve. Pamjet filmike janė publikuar nga ish-kreu i RENEA-s, Henrik Elmazaj.
/Javanews